Випускник ВНЗ, підготовка якого здійснювалась за держзамовленням, не повинен відпрацьовувати три роки

8 липня 2015
35
Середній бал: 5 із 5

Законних підстав, які б зобов’язали випускника вищого навчального закладу відпрацьовувати три роки або відшкодувати в установленому порядку до державного бюджету вартість навчання, не існує

МОН України оприлюднило лист «Роз’яснення щодо питань працевлаштування випускників ВНЗ відшкодувати до державного бюджету вартість навчання» від 26.06.2015 № 1/9-309.

МОН України зауважує, що будь-які матеріальні претензії до випускника вищого навчального закладу, підготовка якого здійснювалась за державним замовленням, є неправомірними, оскільки не існує законних підстав, які б зобов’язали його відшкодувати до державного бюджету вартість навчання.

Відповідно до Закону України «Про вищу освіту», держава у співпраці з роботодавцями забезпечує створення умов для реалізації випускниками вищих навчальних закладів права на працю, гарантує створення рівних можливостей для вибору місця роботи, виду трудової діяльності з урахуванням здобутої вищої освіти та суспільних потреб. Цей закон не містить умов про обов'язковість трирічного відпрацювання або відшкодування в установленому порядку до державного бюджету вартості навчання.

У листі також зазначено, що немає навіть механізму, який би зобов'язав випускника вищого навчального закладу, підготовка якого здійснювалась за державним замовленням, відшкодувати до державного бюджету вартість навчання та компенсувати замовникові всі понесені витрати за угодою.

Разом з тим відомство нагадує, що одноразова адресна грошова допомога у п’ятикратному розмірі і надалі буде виплачуватися випускникам вищих навчальних закладів, які здобули освіту за напрямами і спеціальностями педагогічного профілю та уклали угоду на строк не менше як три роки про роботу в загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Пpo надання одноразової адресної грошової допомоги деяким категоріям випускників вищих навчальних закладів» від 26.09.2006 № 1361.

logo