Санітарно-гігієнічний стан групових приміщень

8 липня 2015
84
Середній бал: 5 із 5

У дошкільному навчальному закладі харчування дітей чітко регламентовано. Як надати йому літніх барв і смаків? Про це та інше читайте у журналі «Медична сестра дошкільного закладу» № 07/2015

У розпалі найтепліша пора року — літо. З нею пов’язані різні асоціації: у когось із подорожами, у когось з відпусткою. Також літо тішить розмаїттям фруктів та ягід. Вдома ми готуємо з них найрізноманітніші страви. Проте у дошкільному навчальному закладі харчування дітей чітко регламентовано. Як надати йому літніх барв і смаків? Організуйте додатковий прийом їжі — зокрема другий сніданок — під час якого дітям видають соки, фрукти, ягоди. Зробити зі звичного режимного моменту цікаву подію можна, «відкривши» у навчальному закладі фреш-бар. Упевнені, діти залюбки відвідають його і з апетитом споживатимуть запропоновані напої. Як це зробити, дізнайтеся зі сторінок сьомого  номера вашого улюбленого журналу «Медична сестра дошкільного закладу».

Популярною стравою влітку є салати — основа здорового харчування. Вони смачні, різноманітні за складом, а ще — їх можна прикрашати на власний смак. Аби салати були справді корисними та безпечними для дітей, у дошкільному навчальному закладі слід чітко дотримуватися технології їх приготування. Правильна кулінарна обробка овочів і фруктів дає змогу максимально зберегти їх біологічну цінність, підвищує засвоюваність і надає салатам приємного вигляду, смаку й запаху. Головне під час приготування салатів — дотримуватися санітарно-гігієнічних норм.

На жаль, літо може асоціюватися не лише з теплою погодою, відпочинком та смачною їжею. Трапляються прикрі випадки харчових отруєнь. Влітку продукти швидко псуються через високу температуру повітря або через недотримання правил їх зберігання чи елементарних норм гігієни, як-от миття рук перед їжею або миття свіжих овочів, фруктів, ягід. Щоб убезпечити в першу чергу дітей від харчових отруєнь, розмістіть на інформаційному стенді відповідну пам’ятку для батьків.

І звісно літо асоціюється з відпусткою, але іноді вона проходить не так, як ми запланували. Як бути, якщо ви захворіли під час відпустки, вона підлягає перенесенню чи продовженню, чи перерахують вам відпускні у зв’язку з продовженням відпустки? Відповіді на ці та інші запитання надали експерти журналу.

logo