Омбудсмен розповів про цифрове забезпечення шкіл під час можливої дистанційки

3 вересня 2021
76711
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

Мінцифри реалізує спеціальну програму для подолання цифрового розриву й підключення інтернету у сільській місцевості

Цифрове забезпечення для дистанційного навчання Розвиток мережі ЗДО та належне фінансування: думка МОН

Новий навчальний рік 1 вересня розпочався в очній формі по всій Україні, незважаючи на прогнози щодо нового спалаху захворюваності на COVID-19.

З цього приводу висловився освітній омбудсмен Сергій Горбачов.

«Почнемо з того, що наразі суттєвих підвищень показників виявлених інфікованих та шпиталізованих українців немає. Так, справді, звучать прогнози щодо нового спалаху захворюваності на COVID-19, однак поки що підстав говорити про необхідність дистанційної освіти немає. Нещодавно цю саму позицію оприлюднив і прем’єр-міністр, який заявив, що навчальний рік має розпочатися у форматі очного навчання, тобто, 1 вересня діти підуть у школи», — зазначив чиновник.

Зокрема, освітній омбудсмен повідомив, що важливим фактором для дистанційного навчання є забезпеченість шкіл технічними засобами для проведення онлайн-уроків. Проте ситуація в окремих громадах і закладах освіти дуже різниться й що це багато в чому залежить від зусиль, які докладає місцева влада.

Освітній омбудсмен повідомив, що Міністерство цифрової трансформації цього року реалізує спеціальну програму для подолання цифрового розриву й підключення інтернету у сільській місцевості.

«Ця програма дозволить приєднати понад 3000 населених пунктів і понад 6000 закладів, в тому числі, шкіл до швидкісного оптичного інтернету. За даними Мінцифри, на сьогодні заявки на участь у програмі подали вже 719 громад та 4103 села», — наголосив Сергій Горбачов.

Окрім того, омбудсмен прокоментував ситуацію з телеуроками, до яких у фахівців було чимало питань.

«Наразі вже існує більш досконалий проєкт дистанційного навчання широкого охоплення: Всеукраїнська школа онлайн, де викладено більшу частину навчального матеріалу за 5-11 класи. Важливо, що це — не просто «начитка» лекцій. Кожен урок побудований так, щоб дитина могла спочатку прослухати змістовне, але компактне, не більше 6-7 хвилин, пояснення вчителя. Це дуже важливо, бо саме такий час дитина здатна зберігати концентрацію уваги і сприймати матеріал. Потім — той самий матеріал подивитися у конспекті уроку, а після цього — перевірити себе, відповівши на запитання тесту з викладеного матеріалу», — розповів чиновник.

Освітній омбудсмен також наголосив, що платформа розвивається з урахуванням усіх потреб учителів і школярів.

«Ведеться робота над уроками для початкової школи, на Всеукраїнській школі онлайн вже створено «кабінет вчителя», що дозволяє формувати певну освітню спільноту (навчальний клас), вести облік успішності. Наполегливо рекомендую і дітям, і вчителям використовувати цей дуже корисний ресурс, при створенні якого були враховані досвід і недоліки «першої спроби» запуску телевізійних уроків навесні 2020 року», — наголосив Сергій Горбачов.

Як інформував Мінфін, у 2021 році на фінансування освіти у державному бюджеті передбачено понад 100 млрд гривень. Кошти спрямують на підвищення зарплати вчителів, забезпечення шкіл ноутбуками та інші потреби.

logo