Уряд підтримав обов'язкову вакцинацію освітян

23 вересня 2021
6934
Середній бал: 5 із 5

Уряд підтримав пропозицію Міністерства охорони здоров'я щодо обов’язкової вакцинації представників окремих професій

Уряд підтримав обов'язкову вакцинацію освітян

Безпечність приміщень і території: п’ять документів-доказів

Міністерство охорони здоров’я визначить перелік професій, які підлягатимуть обов’язковій вакцинації. 

Віктор Ляшко, Міністр охорони здоров’я, зазначив, що 80% представників пріоритетних груп, на які поширювався перший етап вакцинальної кампанії, вже отримали принаймні одну дозу щеплення.

Це медики, військовослужбовці, співробітників Міністерства внутрішніх справ, Національної гвардії, Державної служби з надзвичайних ситуацій.

⇒ Навчальний рік 2021/2022: карантин, дистанційка, вакцинація

«В інших органах державної влади, на жаль, ситуація не така оптимістична. Тому за результатами нашої ранкової урядової наради пропонуємо започаткувати впровадження обов’язкових профілактичних щеплень проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, зокрема, для працівників закладів освіти, працівників міністерств та інших центральних органів виконавчої влади та їхніх структурних підрозділів, а також місцевих державних адміністрацій», – зауважив Ляшко.

Як зазначає міністр, цей підхід узгоджується з чинним українським законодавством, зокрема, статтею 12 закону «Про захист населення від інфекційних хвороб». Міністр також нагадав, що в квітні цього року Європейський суд із прав людини визнав обґрунтованим покарання батьків за обов’язкову вакцинацію дітей.

«ЄСПЛ у квітні цього року підтвердив положення нашого національного законодавства, що обов’язкова вакцинація є законною і може бути необхідною в демократичних суспільствах та не протирічить конвенції про захист прав людини і основоположних свобод», – додав Віктор Ляшко.

Денис Шмигаль підтримав рішення МОЗ про обов’язкову вакцинацію представників окремих професій.

«Прошу секретаріат зафіксувати рішення з відповідним дорученням Кабінету міністрів на МОЗ щодо визначення переліку відповідних категорій професій, які будуть підлягати обов’язковій вакцинації», – додав він.

logo