Оновлено осіннє меню для закладів дошкільної освіти

9 листопада 2021
5705
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

МОЗ затвердило осіннє сезонне меню для дошкільних закладів

Оновлене осіннє меню для закладів освіти

Протиепідемічні заходи в дитсадку: нові рекомендації МОЗМіністерство охорони здоров’я України затвердило сезонне меню для дітей віком від 1 до 6 (7) років для харчування в закладах освіти на осінній період.

Інформацію про схвалений наказ опублікували на сайті відомства.

У документі сформоване триразове меню. Окрім для закладів освіти, його можна використовувати для харчування дітей віком від 1 до 6 (7) років в усіх інших організованих дитячих колективах.

Меню можна використовувати як повністю, так і частково, з огляду на смакові уподобання та технологічні можливості конкретних закладів. У разі внесення змін до меню, їх потрібно погодити з територіальним підрозділом Держпродспоживслужби відповідно до вимог Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку.

Оновлено осіннє меню для закладів дошкільної освіти
Ніна Омельяненкошеф-редактор управлінських видань MCFR Освіта
З 1 вересня діють нові норми й порядок організації харчування у зак­ладах освіти. Заклади намагаються по максимуму забезпечити виконання затверджених вимог до організації харчування та зміни меню. Тому в директорів виникає багато запитань: яке меню використовувати, як його скласти, де взяти нові технологічні карти й побачити збірники рецептур страв, як розраховувати норми харчових продуктів тощо. Ці й інші питання роз’яснила Тетяна Скапа, державний експерт МОЗ

Окрім того, відповідний перелік страв також можна використовувати як базу для чотиритижневого меню в інші пори року з урахуванням сезонних продуктів.

Зокрема, МОЗ опублікувало технологічні картки з рецептами приготування страв із меню. Вони створені окремо для кожного тижня:

Детальніше ознайомитися із затвердженим документом шкільного меню можна в прикріпленому файлі.

logo