На Прикарпатті в освітян виявили фальшиві COVID-сертифікати

11 листопада 2021
3676
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

На Прикарпатті у вчителів навчальних закладів виявили підроблені COVID-сертифікати

Підробні сертифікати про вакцинаціюЗменшувати надбавку через відмову від вакцинації - неправомірно

У місті Коломия Івано-Франківської області в учителів кількох навчальних закладів виявили підроблені сертифікати про проходження вакцинації проти COVID-19. Щодо них відкрили кримінальні провадження.

Таку інформацію повідомили на сайті Національної поліції Івано-Франківщини.

Фальшиві документи про щеплення помітили працівники міського центру первинної медико-санітарної допомоги. Фахівці перевіряли міжнародні сертифікати вакцинації від адміністрацій навчальних закладів.

Після огляду документів вони виявили, що дані про вакцинацію цих вчителів відсутні в електронній системі охорони здоров’я. Також печатки та підписи лікарів не відповідають дійсності.

«У ході слідчих дій поліцейські вилучили підроблену документацію та розпочали досудове розслідування за статтею №358 («Використання завідомо підробленого документа»)», — наголошують у повідомленні поліції.

Зокрема, у правоохоронних органах зазначили, що вони й надалі працюватимуть над виявленням фактів використання підроблених документів.

Користування фальшивим COVID-сертифікатом тягне за собою кримінальну відповідальність.

Таким чином, за використання підроблених документів про вакцинацію загрожує штраф до 850 гривень, арешт до 6 місяців або й обмеження волі до 2 років. А ось ті, хто сам підробляє сертифікати, можуть загриміти за ґрати на 5 років. Але з часом покарання за такі підробки планують зробити більш жорстким.

Варто нагадати, що з 8 листопада невакцинованих освітян почали відстороняти від роботи. Зазначимо, що педагогів не звільняють, проте на час відсторонення їм не виплачуватимуть зарплату.

logo