У закладах освіти перевірятимуть рівень безпеки та комфорту

19 листопада 2021
12836
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

Онлайн-інструмент дозволить перевірити санітарні умови, рівність можливостей учнів, якість освіти

Безпечні та комфортні заклади освітиНовий професійний стандарт: ВИМОГИ

Міністерство освіти запроваджує онлайн-інструмент для моніторингу рівня безпеки і комфорту закладів освіти.

Відповідний інструмент розроблений МОН України спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, та стане частиною національної системи автоматизованого інформаційного комплексу освітнього менеджменту.

Як повідомив заступник міністра освіти з питань цифрового розвитку Артур Селецький, створення безпечного освітнього середовища — одне з першочергових завдань Міносвіти.

«Мова йде не лише про дотримання санітарних норм і захищений простір, а й про забезпечення доброзичливого оточення, якісної освіти, рівних можливостей. Збільшення кількості шкіл з такими умовами покращить комунікацію між учнями і вчителями, підвищить активність і дозволить учням краще почуватись під час навчання. Оцінка безпеки школи — це перший крок до створення оновленого комфортного середовища. Безпечне та дружнє до дитини середовище в закладах освіти об'єктивно затребуване викликами сьогодення з огляду на протидію COVID-19», — наголосив Артур Селецький.

Окрім того, інструмент «Експрес-оцінювання», розроблений у межах концепції «Безпечна і дружня до дитини школа», дозволить перевірити не лише санітарні умови у закладі освіти чи рівність можливостей для всіх учнів, а й якість освітнього процесу.

Зокрема передбачається, що він моніторитиме захист і піклування про здобувачів освіти та залученість учнів, сімей та місцевих громад.

Результати оцінювання закладу освіти дозволять визначити його сильні й слабкі сторони та запланувати заходи з удосконалення.

Для того щоб скористатися онлайн-інструментом та провести моніторинг, закладу освіти необхідно зареєструватись на платформі АІКОМ.

logo