Психологи підготували посібник щодо безпеки дітей в надзвичайних ситуаціях

25 січня 2022
2899
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

Посібник містить рекомендації, як підготувати дітей до можливих надзвичайних ситуацій

Безпека дітей в надзвичайних ситуаціяхНакази з кадрових питань: як оформити без помилок

Психолог Світлана Ройз разом з командою підготували посібник «Супергерої безпеки», у якому містяться рекомендації для батьків, як підготувати дітей до можливих надзвичайних ситуацій.

Таку інформацію вона зазначила на своїй сторінці Facebook.

Як вона повідомила, з дітьми важливо говорити про надзвичайні ситуації зокрема для того, щоб інформація, яку вони можуть отримати під час самої надзвичайної ситуації, не шокувала й не травмувала їх.

«Підготовка робить стрес дитини «експертним», виводить її та дорослого зі стану травматичної безпорадності та вразливості. Пояснюючи, ми протиставляємо тривозі продуктивні дії», — наголосила Світлана Ройз.

Окрім того, психолог зауважила, що дорослі мають розмовляти з дітьми про безпеку не тому, що має статися щось небезпечне, а щоби «натренувати “м'яз безпеки”».

«Це треба, щоби відчувати свою силу в будь-якій складній ситуації й почуватися захищеними», — акцентувала Світлана Ройз.

У посібнику психолог пропонує алгоритм підготовки дітей до потенційних надзвичайних ситуацій, який складається з трьох пунктів:

  • теоретичні відомості та пояснення, навіщо це потрібно; 
  • залучення до гри-тренування; 
  • закріплення у тренувальній дії.

Зокрема, у посібнику вміщено інформацію щодо того як підготувати дітей до тривожних сирен, можливих природних катаклізмів, що робити, якщо вони застрягли в ліфті, та як правильно донести до дітей інформацію про валізку безпеки.

logo