Ноутбуки для вчителів: держава закупила більше, ніж планувалося

14 лютого 2022
3495
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

Міністр освіти оприлюднив дані щодо результатів проєкту «Ноутбук кожному вчителю»

Результати проєкту «Ноутбук кожному вчителю»Як уникнути конфліктів із батьками учнів: три експресзаходи

Завдяки проєкту «Ноутбук кожному вчителю» придбали понад 62 тисячі ноутбуків для закладів освіти. Хоча спочатку планувалося, що педагоги отримають 60 тисяч ноутбуків.

Таку інформацію зазначив міністр освіти та науки Сергій Шкарлет у своєму Telegram-каналі. 

Він зауважив, що завдяки командній співпраці МОН, Мінцифри та СБУ процес закупівлі ноутбуків для вчителів був максимально прозорим.

Середня вартість одного ноутбука склала 17,8 тисячі гривень. Дізнатися перелік, скільки ноутбуків отримали педагоги в кожній області можна за посиланням.

Однак, відповідно до плану проєкту, 60 тисяч ноутбуків мали отримати 24 області та 10 районів Києва за рахунок субвенції та співфінансування від кожної з областей. Але вдалося закупити 62 674 ноутбуки.

«Спільними зусиллями за короткий проміжок часу нам вдалося не просто забезпечити комп’ютерною технікою чимало вчителів, а й перевиконати план. Я впевнений, що це лише початок», — наголосив очільник відомства.

Варто зазначити, що на проєкт «Ноутбук кожному вчителю» з держбюджету виділили 980 мільйонів гривень. Придбані ноутбуки закріплюються за навчальними кабінетами відповідних закладів освіти та використовуються виключно для організації навчання.

Зокрема, кожен придбаний ноутбук оснащено всім необхідним для дистанційної роботи вчителя — камерою, потужним процесором та можливістю під’єднання до інтернету. Це дозволить зробити навчальний процес сучасним та зручним, незалежно від карантинних обмежень через COVID-19.

Раніше міністр освіти та науки повідомляв, що понад 73 мільйона гривень зекономлених коштів із закупівлі ноутбуків буде спрямовано на:

  • придбання шкільних автобусів,
  • забезпечення створення належних санітарно-гігієнічних умов у закладах освіти.

Окрім того, на цю суму можна буде придбати близько 50 автобусів для підвезення школярів до опорних закладах освіти.

logo