В УЦОЯО розповіли про деякі тонкощі проходження ДПА-2022 з іноземних мов

15 лютого 2022
9795
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

Учні, які обрали третім предметом історію, четвертим можуть обрати іноземну та навпаки

Проходження ДПА-2022 з іноземних мовЯк уникнути конфліктів із батьками учнів: три експресзаходи

Цього року випускники, які для проходження державної підсумкової атестації у формі ЗНО вибрали третім навчальним предметом історію України, можуть вибрати четвертим навчальним предметом іноземну мову та навпаки.

Таку інформацію зазначили в Українському центрі оцінювання якості освіти, з посиланням на відповідний наказ Міносвіти щодо проведення державної підсумкової атестації у 2021/22 навчальному році.

Таким чином учні, які вивчають дві іноземні мови в закладі освіти (щонайменше на рівні стандарту), можуть вибрати обидві мови для отримання результатів ДПА. У разі, якщо ж одну з іноземних мов випускники вивчали до 9 класу та не вивчають її в старшій школі, то оцінку ДПА зарахувати неможливо, але випускники зможуть її скласти для вступу (отримати результат 100‒200).

Результат одного з визнаних міжнародних мовних іспитів з іноземної мови може бути зарахований як оцінку 12 балів за державну підсумкову атестацію з цього предмета. Такий випадок вказано у методичних рекомендаціях Міністерства освіти і науки щодо особливостей проведення державної підсумкової атестації з іноземних мов у закладах загальної середньої освіти в 2021/22 навчальному році.

Випускники закладів освіти, які отримали міжнародний сертифікат (диплом) мовного іспиту до 09 березня 2022 року та планують використовувати результати ЗНО з іноземної мови під час вступу до закладів вищої освіти під час реєстрації (перереєстрації) мають поставити позначку «отримувати результат 100-200», а поле «Зарахувати як оцінку ДПА» залишити незаповненим.

Здобувачі освіти, які отримають міжнародний сертифікат (диплом) мовного іспиту рівня В-1, В-2 (і вище) у період з 09 березня до 07 червня 2022 року з англійської мови (до 06 червня — з іспанської, німецької, французької мов) і які проходитимуть ДПА з іноземної мови у формі ЗНО, у додаток до атестата про повну загальну середню освіту (за зверненням здобувача освіти) виставляється оцінка за атестацію з іноземної мови 12 балів.

Зокрема, на сайті УЦОЯО вказано перелік міжнародних сертифікатів, які можуть зараховуватися як оцінка за ДПА з іноземної мови.

logo