Освітній омбудсмен про те, чи можуть педагоги працювати дистанційно з будь-якої країни

12 березня 2022
32979
Середній бал: 5 із 5

З 14 березня деякі заклади освіти відновлюють в умовах воєнного стану навчання після двотижневих канікул, зокрема у дистанційному форматі. Чи мають право педагоги працювати дистанційно, якщо через воєнні дії виїхали за межі України? Освітній омбудсмен роз’яснив

Освітній омбудсмен про те, чи можуть педагоги працювати дистанційно з будь-якої країни

Дії роботодавця під час воєнного стану

Не позбавляйте педагогів права на працю й не видавайте наказ про заборону дистанційної роботи для працівників, які наразі перебувають за межами України. Це не законно/

Дистанційна робота — це форма організації праці, за якої працівник виконує роботу поза робочими приміщеннями чи територією власника або уповноваженого ним органу, в будь-якому місці за вибором працівника та з використанням інформаційно-комунікаційних технологій (ст. 60-2 КЗпП).

Чинне законодавство не встановлює жодних територіальних обмежень щодо робочого місця працівника в умовах дистанційної роботи.

Якщо в закладі освіти запровадили дистанційну роботу, працівник самостійно визначає робоче місце та несе відповідальність за забезпечення безпечних і нешкідливих умов праці на своєму робочому місці.

Отже, педагогічні працівники з використанням дистанційних технологій можуть виконувати педагогічну діяльність, перебуваючи за межами України.

logo