Більшість українців підтримують єдину державну мову

26 березня 2022
44777
Середній бал: 5 із 5

Така думка домінує в усіх макрорегіонах, вікових та мовних групах

Більшість українців підтримують єдину державну мову

Дії роботодавця під час воєнного стану

Абсолютна більшість українців (83%) підтримують думку про те, щоб українська мова була єдиною державною мовою в Україні.

Про це свідчать дані шостого загальнонаціонального опитування щодо мовного питання в Україні.

«Така думка домінує в усіх макрорегіонах, вікових та мовних групах. З іншого боку за надання державного статусу російській мові до війни виступали майже чверть, а сьогодні – лише 7%. У мирний час за надання статусу державної російській мові традиційно виступали мешканці півдня та сходу. Але навіть у цих регіонах таких було лише третина, а сьогодні їх кількість зменшилась майже вдвічі», – у презентації результатів опитування.

Крім того, в Україні спостерігається стала динаміка зростання кількості людей, які вважають українську мову рідною: з 57% у 2012 році до 76% у 2022 році. Натомість російська мова за 10 останніх років втратила з 42% до 20%.

«Процес переходу на іншу мову спілкування не є одномоментним і потребує певної адаптації. Сьогодні важливо, що дві третини тих, хто користується двома мовами у побуті, готові найближчим часом перейти виключно на українську. Серед російськомовних – таких третина», – підкреслили організатори опитування.

Також, результати опитування засвідчили, що, на думку більшості українців, ніяких проблем між україномовними та російськомовними громадянами в Україні не існує.

logo