-

Освітяни, які перебувають в окупації, потребують підтримки

8 квітня 2022
7423
Середній бал: 5 із 5

Патріотично налаштовані педагогічні працівники в окупації потребують термінової підтримки

Освітяни, які перебувають в окупації, потребують підтримки

Як підтримати підлітка у кризовій ситуації: 10 порад

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов стурбований ситуацією на окупованих територіях. Також він переконаний, що патріотично налаштовані педагоги потребують термінової та особливої підтримки держави.

За словами Сергія Горбачова, Служба освітнього омбудсмена отримує багато звернень від педагогів, які перебувають у надзвичайно складному становищі на територіях, що окуповані росією.

«Вже відомо про випадки переслідування і викрадення педагогів за їх проукраїнську позицію, за небажання працювати на окупаційну владу, за відмову розпочати навчальний процес російською мовою, за незрозумілими програмами. Лише одиниці йдуть на співпрацю з ворогом», – зазначає Сергій Горбачов.

Омбудсмен наголосив, що освітяни одними з перших відчули на собі «російський мир», бо освіта та педагоги мають вирішальне значення для становлення української держави.

«У доктрині геноциду щодо України, яку оприлюднило державне російське інформаційне агентство, стверджується, що «необхідно перевиховати населення шляхом впровадження цензури, репресій та подавлення проукраїнських державницьких позицій в освіті та культурі, вилучити навчальні матеріали і заборонити усі навчальні програми, які мають українській зміст тощо», – додає Сергій Горбачов.

Тому він переконаний, що педагогам життєво важливо знати, що держава не залишила їх напризволяще з усіма надскладними для вирішення проблемами.

«Ми звернулися до центральних органів влади, Верховної Ради з проханням підтримати освітян на окупованих територіях...Ми розуміємо всю складність вашої ситуації на межі життя, розуміємо проблеми, які виникають, але все ж просимо не зраджувати власну державу і не погоджуватися на співпрацю з окупантами», – зауважує омбудсмен.

Джерело: офіційний сайт освітнього омбудсмена України

Звернення редакцій MCFR Освіта:

Друзі, у цей тяжкий воєнний час ми хочемо бути для вас корисними, тому продовжуємо працювати! 

Поки створюємо тільки електронні журнали. Передплатити їх можна за телефоном 0 800 21 38 38

та в інтернет-магазині.

Наші менеджери на зв’язку та готові допомогти – звертайтеся!
Підтримаємо економіку країни!

logo