Президент підписав Закон про посилення захисту прав працівників

2 червня 2022
7831
Середній бал: 5 із 5

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон, яким надав ширші можливості реалізувати право на укладання колективних договорів

Президент підписав Закон про посилення захисту прав працівників

«Колективні угоди – це визначений міжнародним правом інструмент захисту працівників під час виконання ними робочих обов’язків. Він передбачає договір між роботодавцем та профспілковими організаціями або представниками співробітників. У документі чітко визначаються обов’язки усіх сторін, що дозволяє працівникам відстоювати свої трудові права. Підписаний Президентом Закон врегульовує питання укладання колективного договору, щоб гарантувати людям дотримання їх вимог в процесі роботи – гідних умов праці, чесного нарахування зарплати, забезпечення поваги та рівності», – зауважив заступник Міністра економіки з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Ігор Дядюра.

Згідно з підписаним Законом, колективні договори можуть укладатися фізичною особою, яка використовує найману працю. На роботодавця покладається обов’язок ознайомлювати працівників з текстом угоди, повідомляти про внесення змін до документа. Винні у не наданні працівнику інформації про деталі колективного договору чи нові поправки, караються штрафом і несуть дисциплінарну відповідальність.

Закон має на меті врегулювати окремі питання щодо недопущення дискримінації.

«В оголошеннях про прийом на роботу забороняється висувати вимоги за ознаками раси, кольору шкіри, віку, статі, стану здоров’я, інвалідності тощо, які не пов’язані з характером роботи або умовами її виконання. За недотримання норми на рекламодавця накладається штраф», – наголосив Ігор Дядюра.

✍ Про план роботи, дистанційну роботу, засідання педради

Джерело: Урядовий портал

logo