МОН закликає зберегти робочі місця та зарплати працівникам дитсадків

24 червня 2022
17698
Середній бал: 5 із 5

Міністерство звернулося до обласних департаментів з проханням зберегти персонал і заробітну плату

МОН закликає зберегти робочі та зарплати працівникам дитсадків

Готовність до роботи влітку: експрес-перевірка

У Міністерстві побоюються скорочення мережі закладів дошкільної освіти та скорочень чисельності персоналу у зв’язку з воєнним часом та з урахуванням міграції населення.

МОН просить керівництво регіонів забезпечити реалізацію державної політики у сфері дошкільної освіти на відповідній території та сприяти збереженню мережі дитячих садків всіх типів та форм власності відповідно до потреб населення.

У Міністерстві пропонують зберегти мережу спеціальних груп, сприяти розвитку мережі приватних дитсадків, розглянути можливість відкриття дитячих садків на базі шкіл або закладів вищої освіти, відкривати групи з короткотривалим перебуванням дітей.

Також рекомендують передбачити по два вихователі на одну групу дітей на кожну зміну та по два помічника вихователя на групу.

Пропонують зменшити кількість дітей у групах для дітей раннього віку – до 10, для дітей дошкільного віку – до 15 та запровадити різний режим роботи дитячих садків від 2 до 12 годин.

Крім того, у МОН просять розглянути можливість організації соціально-педагогічного патронату.

Окрім того, у відомстві акцентують увагу обласних адміністрацій на необхідності вжиття заходів для своєчасного отримання заробітної плати працівниками дитячих садків. Під час воєнного стану працівники можуть виконувати завдання у штатному режимі або за межами робочого приміщення.

⇒ Як створили безпечні умови для діяльності чергової групи: алгоритм

logo