Виші самостійно визначатимуть дати початку навчального року

25 липня 2022
23128
Середній бал: 5 із 5

Заклади вищої освіти самостійно визначать дату початку нового навчального року

Виші самостійно визначатимуть дати початку навчального року

Керівники закладів вищої освіти самостійно визначатимуть дату початку нового навчального року з огляду на безпекову ситуацію в регіоні.

Таку інформацію повідомив заступник міністра освіти та науки Андрій Вітренко під час ефіру телемарафону.

«Остаточне рішення про початок навчального року буде залежати від керівника закладу вищої освіти. Ректори, зважаючи на безпекову ситуацію, на ситуацію з наявністю науково-педагогічних працівників, на ситуацію зі студентами, зможуть ухвалити зважене рішення щодо початку нового навчального року», — зауважив представник МОН.

Як він зазначив, Міністерство освіти та науки рекомендувало розпочати навчання з 15 серпня для студентів 2, 3, 4 курсів та другого курсу магістратури з кількох причин.

«Перша й найголовніша, щоб студенти якомога швидше пішли в офлайн навчання. Ми маємо забезпечити альтернативу: або офлайн, або онлайн, або змішана форма навчання для того, щоб студенти не втратили жодного дня свого студентського життя. Багато закладів освіти починають навчання 15 серпня, але виводять тільки ті спеціальності, де висока питома вага дуальної освіти, де необхідно тренуватися і мати практику, а соціогуманітарні спеціальності будуть починати навчання з 15 вересня», — акцентував заступник міністра освіти.

Окрім того, урядовець сказав, що наразі триває аудит безпекової ситуації у закладах освіти.

«Заклади освіти мають стати територією безпеки, щоб родини не переживали за те, куди йдуть їхні діти і були впевнені, що вони перебувають у безпеці. Тому рекомендації щодо змінності, розробити навчання по днях. Саме з цього приводу ми рекомендуємо використовувати суботи. Це має розвантажити аудиторії для студентів відповідно до кількості місць в укриттях», — узагальнив Андрій Вітренко.

logo