Модернізація української освіти

26 травня 2015 16
Найближчими днями відбудеться презентація трьох законопроектів — «Про освіту», «Про професійну освіту» і «Про наукову та науково-технічну діяльність». Вони передбачають децентралізацію влади, а, отже, на регіональний рівень буде передано значну кількість повноважень разом із великою відповідальністю.

На порядку денному МОН України — концептуально реформувати, модернізувати українську освіту спільно з громадянським суспільством. На цьому наголосив під час брифінгу заступник Міністра освіти і науки Павло Полянський.

Він також повідомив, що невдовзі буде оприлюднено Закон «Про освіту», закони «Про професійну освіту» і «Про наукову та науково-технічну діяльність».

За словами П.Полянського, законопроект «Про освіту» пропонуватиме  нову модель менеджменту освітою, яка має бути вигідною кожному громадянину. Окрім того, законопроект впроваджує для учнів нову модель здобуття середньої освіти — впродовж 12 років. Так, 1-5 класи — це початкова школа, 6-9 класи — базова школа, 10-12 класи — профільна старша школа.

Запровадження п’ятирічної початкової школи дасть змогу скоротити кількість предметів і, відповідно, зменшити навчальне навантаження на дітей.

У старшій школі також планують скоротити кількість навчальних предметів за рахунок профілізації. Учні обиратимуть або професійний профіль, або академічний.

Під час виступу П.Полянський наголосив, що публічні школи мають бути безкоштовними та загальнодоступними.

Щодо закону «Про професійну освіту», то варто очікувати нової системи підготовки учнів у професійних закладах. Зокрема, передбачено створення нового колегіального органу — ради стейкхоледрів у кожному регіоні, яка самостійно визначатиме, які спеціалісти їм потрібні. До складу ради стейкхоледрів входитимуть представники приватного бізнесу, державних установ, громадськості, які зацікавлені у розвитку свого регіону.

Також буде створено новий для української освіти  тип закладу — регіональний центр професійної освіти, який і готуватиме потрібних для свого регіону спеціалістів за багатьма різними напрямами (від операторів до механіків).Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І користуйтеся матеріалами порталу «Педрада»!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль