Уряд ухвалив новий перелік спеціальностей

6 травня 2015
42
Середній бал: 5 із 5

Кабінет Міністрів України ухвалив новий перелік галузей і спеціальностей, який побудовано з урахуванням міжнародних підходів

Кабінет Міністрів України ухвалив новий перелік галузей і спеціальностей, який побудовано з урахуванням міжнародних підходів

«Дискусія про те, що перелік треба суттєво міняти, — тривала роками. І ось нарешті ці зміни відбуваються — на основі міжнародних підходів, з неминучим урахуванням української специфіки», — написала Перший заступник Міністра освіти і науки України Інна СОВСУН у своєму Facebook.

Мета нового переліку — створити фундамент для автономії вишів, сформувати новітні програми та поліпшити рівень вищої освіти. Наступним кроком має стати організація комісій для визначення стандартів кожної спеціальності. 

«Для нас критично важливо, щоб до комісій потрапили кращі науковці, представники працедавців, професійних асоціацій. Для цього оголосимо відкритий конкурс для відбору членів комісій», — повідомила Перший заступник Міністра.

Міністр освіти і науки України Сергій КВІТ зауважив, що перелік не стане підставою для структурних змін у вишах та розподілу державного замовлення: «Згідно з принципами автономії, університети самі визначатимуть, які освітні програми вони хочуть і можуть мати, у т.ч. оперативно реагуючи на запити ринку праці».

logo