Реалізовуємо варіативну складову дошкільної освіти

29 квітня 2015 58
Перед педагогами та батьками часто постає запитання: як забезпечити реалізацію різнобічних здібностей дитини дошкільного віку? Саме з цією метою державний стандарт передбачає варіативну складову дошкільної освіти, яка значно розширює освітній простір дітей. Про варіанти реалізації цієї складової, підготовку старших дошкільників до школи та інше — у квітневому числі журналу «Вихователь-методист дошкільного закладу».

Оптимальною формою задоволення потреб та інтересів дітей дошкільного віку є поглиблена гурткова робота. Про особливості організації гуртка в дошкільному закладі, зокрема алгоритм дій зі створення гуртка, читайте у матеріалі «Реалізуємо варіативну складову дошкільної освіти» у журналі «Вихователь-методист дошкільного закладу».

Загальновідомо, що збереження здоров’я кожної дитини — це один із основних напрямів діяльності дошкільного навчального закладу. А ефективною формою організації роботи з розвитку здорової та життєво компетентної особистості є гурткова робота. Про особливості організації гурткових занять, співпрацю з родинами дітей, які відвідують гурток, — у статті «Гурток як засіб формування основ здорового способу життя».

У дошкільному навчальному закладі можуть функціонувати гуртки різного профільного спрямування. Так, з метою розвитку мовлення та творчих здібностей дошкільників доцільно організувати, наприклад, літературну студію. Засідання такої студії на теми «Віршування» та «Зустріч із відомим поетом» — у статті «Літературна студія «Поети й поетеси».

У цьому числі пропонуємо добірку матеріалів для роботи зі старшими дошкільниками, зокрема з розвитку мовлення, логіко-математичних здібностей дітей, формування їхніх уявлень про простір і час тощо. Це такі статті, як-от: «Простір і час у житті дитини дошкільного віку», «Математика у грі», «Логіко-математичний розвиток старших дошкільників засобами казки», «Навчаємо дітей грамоти творчо».

Продовжуємо публікувати тренінги для педагогів. Про те, які базові потреби дитини мають стати психологічною основою її взаємин із педагогом, а також як організувати освітніх процес із урахуванням цих потреб, — у тренінгу «Практика реалізації педагогіки розуміння». А поліпшити свою дикцію та техніку мовлення педагоги зможуть під час тренінгу «Техніка мовлення. Робота над удосконаленням дикції».

У цьому числі журналу для вас також:

  • інформація про Усесвітній день молока та рекомендації щодо відзначення цього свята з дошкільниками;
  • конспект інтегрованого заняття для дітей старшого дошкільного віку «Знають дорослі й діти: молоко — найкорисніше у світі»;
  • сценарій музично-спортивної розваги до Дня захисту дітей для дітей середнього дошкільного віку «Спритні рятівники».

Про все це та інше — у квітневому числі журналу «Вихователь-методист дошкільного закладу».Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І користуйтеся матеріалами порталу «Педрада»!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль