Зміни у дошкільній освіті мають бути якісними

27 квітня 2015 31
Як здійснюється фінансування видатків на утримання дошкільних навчальних закладів, навчально-виховних комплексів?

Днями у МОН України відбулася Всеукраїнська нарада  з питань розвитку та якості дошкільної освіти.

Науковці, фахівці з питань дошкільної освіти обласних департаментів  (управлінь) освіти та Голова правління Всеукраїнської асоціації працівників дошкільної освіти Ніна Омельяненко обговорили питання фінансування видатків на утримання дошкільних навчальних закладів, навчально-виховних комплексів.

Так, фінансування цих навчальних закладів здійснюється районними бюджетами (ст. 89 Бюджетного кодексу України), а також можливе фінансування з бюджетів міст районного значення, селищ та сіл (п. 20 Розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України). Такі видатки здійснюються за рахунок міжбюджетних трансфертів з районного бюджету бюджетам місцевого самоврядування. Про це повідомила начальник управління бухгалтерського обліку та звітності, головний бухгалтер МОН України Світлана Шарманська.

Учасники наради визначили, що найбільше потребують фінансування саме сільські дошкільні навчальні заклади.

Також у межах наради було розглянуто критерії визначення рівня розвитку дитини за Базовим компонентом дошкільної освіти. За словами голови робочої групи з розроблення критеріїв Алли Богуш, визначені критерії  повністю відповідають освітнім лініям розвитку дитини відповідно до Базового компоненту.

Учасники наради також ознайомилися з авторською інноваційною кваліметричною моделлю оцінки розвитку дитини. Галина Єльникова доктор педагогічних наук, професор, головний науковий співробітник лабораторії управління ПТО Наукової установи «Інститут професійно-технічної освіти» НАПН України повідомила, що використання зазначеної  моделі дає можливість у моніторинговому режимі відслідковувати як рівень розвитку дитини в цілому,  так і пофакторно та покритеріально.

Щодо актуальності реформування системи дошкільної освіти, то начальник відділу дошкільної освіти Тамара Панасюк зауважила, що на сучасному етапі необхідно забезпечити різноманітні підходи до організації навчально-виховного процесу, що відповідає інтересам дітей на різних етапах їх розвитку.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль