Вогонь знайомий і чужий

23 лютого 2016 47
Як навчити дитину обережно, але вправно взаємодіяти з вогнем? Як запалити та зберегти вогонь у серцях і душах дітей? Про це та інше в лютневому числі журналу «Методична скарбничка вихователя» на тему «Вогонь знайомий і чужий»

Як навчити дитину обережно, але вправно взаємодіяти з вогнем? Як запалити та зберегти вогонь у серцях і душах дітей? Про це та інше в лютневому числі журналу «Методична скарбничка вихователя» на тему «Вогонь знайомий і чужий»

Інтеграційні можливості поняття «вогонь» як елемента змісту освіти просто безмежні. Напевно, немає жодної освітньої лінії, у якій так чи так не фігурував би вогонь. Докладніше про змістові напрями, за якими можна наблизити тему вогню до дітей, та способи і засоби ознайомлення дітей із цією стихією — у вступній статті «Вогонь — джерело енергії і життя».

До теми «Вогонь знайомий і чужий» розроблено також змістове наповнення у формі інтелектуальної карти, плани-конспекти інтегрованих занять, програмовий зміст та очікувані результати проживання теми, а також дидактичні матеріали на картках картотеки.

Знаковим предметом цього числа є ліхтарик. Розмаїття варіантів застосування цього предмета як у дорослому, так і в дитячому житті описано у статті «Близький і далекий вогник ліхтарика». Про властивості вогню та інші джерела світла й тепла, зокрема про ліхтарики, діти дізнаються під час тематичного циклу занять «Ліхтарики, ліхтарики: зелені, жовті, сині…». Завдання, структурні компоненти занять, тематику пізнавальних занять циклу визначено в статті «Сприяємо сенсорному розвитку дошкільників під час тематичного циклу занять». На картках картотеки подано дидактичні матеріали, якими можна скористатися під час проживання тематичного циклу.

На кольорових сторінках цього числа до вашої уваги:

  • асоціативна карта «Вогонь»;
  • майстер-класи «Приборкуємо вогонь на папері» та «Тіньовий театр «Кішчин дім»;
  • коректурна таблиця «Ліхтарик — джерело світла»;
  • зображення та завдання для аудиту.

Із історією виникнення театру тіней, його основними атрибутами та варіантами організації такого театру в дошкільному закладі можна ознайомитися зі статті «За лаштунками тіньового театру».

Докладніше про це, а також завдання для аудиту, умовні позначення видів діяльності дошкільників, пам’ятка для батьків «Переборюємо страхи: боязнь вогню» — у другому числі журналу «Методична скарбничка вихователя».Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль