Телефонуйте 0 800 212 012, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Активуйте подарунковий доступ >

Педрада

Формуємо особистісну компетентність дошкільника

  • 4 березня 2015
  • 217

Розвиток і формування особистості дошкільника повсякчас є одними з найголовніших завдань дошкільної освіти. Тож педагогу-«дошкільнику» слід бути обізнаним з усіма можливими способами та засобами виховання та гармонійного розвитку особистості дитини, утім не варто забувати й про власний професійний розвиток.

Особистісна компетентність дитини є одним із показників її особистісної зрілості. А от недостатньо сформована особистісна компетентність гальмує розвиток життєвої компетентності дитини. У лютневому числі журналу «Вихователь-методист дошкільного закладу» розглянуто критерії та показники сформованості у дітей старшого дошкільного віку особистісної компетентності, а також дидактичні засоби для формування цієї комплексної характеристики.

У своїй професійній діяльності педагоги повсякчас стикаються із тим, що дошкільникам складно переказати літературний твір, сформулювати свою думку тощо. Тож для подолання подібних проблем ефективним є використання сучасної технології навчання дітей розповідання за серією сюжетних картин на основі літературних творів. У статті «Секрети методичної кухні, або Як підготувати педагога-майстра» охарактеризовано особливості проведення майстер-класу для педагогів зі згаданої технології, а також запропоновано теоретичний матеріал за темою.

Не кожен вихователь уміє виразно, «живо», цікаво розповідати чи читати дошкільникам літературні твори. Тож аби вдосконалити майстерність педагогів дошкільних навчальних закладів у виразному читанні, у цьому числі журналу розпочато систему тренінгів «Формування навичок виразного читання різножанрових дитячих творів», зокрема подано перший тренінг із розробленої системи на тему «Техніка мовлення. Робота над мовним диханням». У лютневому числі журналу також ознайомлюємо педагогів із технологією психолого-педагогічного проектування на основі тематичного циклу «Нові пригоди Лунтика».

Проектна технологія стає нині все популярнішою в дошкільних навчальних закладах. План поетапної реалізації літературного проекту «Сходинками творчості Василя Сухомлинського» — у статті «Літературний проект — інструмент формування моральних чеснот у дошкільників».

Залучення дітей до колекціонування сприяє розширенню їхнього кругозору, поглибленню знань, формуванню інтересу до пошуково-дослідницької діяльності. Про особливості створення тематичних колекцій, зокрема їх збирання та оформлення,  — у статті «Ознайомлення дошкільників з народними святами й традиціями засобами колекціонування».

У лютневому числі для вас також:

  • рекомендації щодо відзначення з дітьми Міжнародного дня Землі;
  • конспект тематичного заняття для дітей старшого дошкільного віку «Космічна подорож»;
  • сценарій свята сміху «Як Смішарик і Жартунька смішинок визволяли»;
  • положення про конкурс «Музейна педагогіка в дошкільному закладі» та правила оформлення конкурсної роботи.
Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Читати далі

Саме час оформити наказ про організацію та ведення цивільного захисту.

Також варто знати, коли проводяться основні заходи з цивільного захисту в закладах освіти.

План заходів з цивільного захисту в освіті 2019 
Головний редактор
Сергій Плахотнюк