Наскільки зростає оплата праці за присвоєння педагогічного звання «вихователь-методист»

19 квітня 2017
9199
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Скільки буде доплата за педагогічне звання «вихователь-методист», присвоєне за результатами атестації?

Відповідь

Насправді доплата за звання «вихователь-методист» не передбачена. Казус у тому, що за присвоєння педзвання посадові оклади та ставки заробітної плати підвищуються.

Доплату вважають компенсацією за несприятливі та інші особливі умови праці.

Педагогічні звання присвоюють атестаційні комісії ІІ або ІІІ рівня за клопотанням.

Право на звання «вихователь-методист» мають працівники за посадами:

  • вихователя
  • музичного керівника
  • інструктора з фізкультури.

Розмір підвищення — 10%.

На це вказано у додатку 1 до постанови КМУ від 20.04.2007 № 643 та у пп. «д» п. 24 Інструкції № 102.

Керуючись Схемою тарифних розрядів, наведених у додатку 9 до Наказу № 557, зорієнтуймося, наскільки підвищаться ставки заробітної плати за посадами. Але спершу визначмо діапазон тарифних розрядів:

Тарифні розряди
до 01.09.2017 і після

спеціаліст

кваліфікаційна категорія

друга

перша

вища

вихователь

8, 9

10

11

12

10, 11

12

13

14

музичний керівник

7

8

9

10

9

10

11

12

інструктор з фізкультури

7

8

9

10

9

10

11

12

Як бачимо, за трьома посадами діапазон тарифних розрядів від 8-го до 12-го.

Отож за повного педагогічного навантаження підвищення за педагогічне звання «вихователь-методист» становитиме:

Тарифний розряд

Ставка заробітної плати,
грн

Підвищена ставка,
грн

8

2624

2886,40
(2624 + 262,40)

9

2768

3044,80
(2768 + 276,80)

10

2912

3203,20
(2912 + 291,20)

11

3152

3467,20
(3152 + 315,20)

12

3392

3731,20
(3392 + 339,20)

Оскільки за звання відбувається не доплата, а підвищення, то на основі новоутвореної ставки визначають розмір належних працівникам надбавок і доплат.

Зміна розміру ставки настає з дня присвоєння звання.

Причому варто враховувати, що якщо працівник має право на підвищення:

  • одночасно за два звання — то підвищення здійснюють за одним із них у максимальному розмірі
  • за кількома підставами — абсолютний розмір кожного підвищення визначають з розміру ставки з/п без урахування іншого підвищення.