Чи можна старшій медсестрі підвищити оклад до 7-го тарифного розряду

8 червня 2017
848
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Загальний медичний стаж старшої медичної сестри дошкільного закладу — 18 років. Оскільки вона не має категорії, її працю оплачують за 6-им тарифним розрядом. Чи можна медсестрі встановити 7-й тарифний розряд?

Відповідь

Згідно з підпунктом 2.2.8 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення (затв. наказом Мінсоцполітики України та МОЗ України від 05.10.2005 № 308/519), 7-му тарифному розряду = друга кваліфікаційна категорія.

Присвоюють її молодшим спеціалістам з медичною освітою, які:

  • мають стаж роботи за спеціальністю не менше 5 років
  • набули необхідного практичного досвіду, добру теоретичну і практичну підготовку
  • пройшли курси підвищення кваліфікації
  • володіють знаннями із суміжних дисциплін
  • сумлінно виконують свої обов’язки
  • беруть активну участь у пропаганді здорового способу життя.

Положенням про атестацію молодших спеціалістів з медичною освітою (затв. наказом МОЗ України від 23.11.2007 № 742) атестацію таких спеціалістів визначено як право.

Тож якщо старша медична сестра забажає отримувати посадовий оклад за вищим тарифним розрядом, то їй необхідно пройти:

  • курси підвищення кваліфікації
  • атестацію.

Медико-педагогічний контроль