text
Педрада

Чи можна директора школи прийняти на роботу за контрактом

  • 11 червня 2017
  • 2324

Запитання

Селищна райдержадміністрація після конкурсу на посаду директора загальноосвітнього навчального закладу запропонувала переможцеві укласти контракт. Але це суперечить законодавству, чи не так?

Відповідь

Так. Майже так.

Трудове законодавство визначає контракт як особливу форму трудового договору. За такого тлумачення застосування контракту обмежене — суто у випадках, передбачених законами України.

Контракт із керівником має:

  • сприяти ініціативності та самостійності
  • враховувати індивідуальні особливості та професійні навички
  • підвищувати правову та соціальну захищеність.

Стаття 20 чинного Закону України «Про освіту» вказує на укладення контракту з керівниками навчальних закладів державної форми власності.

Керівника навчального закладу комунальної форми власності призначають на посаду рішенням органу управління освітою на рівні:

  • обласному
  • міському
  • районному.

Таке рішення завчасно узгоджують із місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.

Стаття 54 Закону України «Про освіту» вказує на укладення контракту з педагогічними працівниками як одну з можливих, але не обов’язкових, форм трудового договору.

Як бачимо, контрактна форма трудового договору застосовна лише стосовно керівників навчальних закладів, що перебувають у державній власності.

Натомість контракт із директором комунальної школи можна укласти лише за його згоди. При цьому умови контракту мають бути незгіршими, ніж гарантовані законодавством та колективним договором. Інакше такий контракт визнають недійсним.

Контрактну форму трудового договору не можуть запроваджувати:

  • центральні та місцеві органи виконавчої влади
  • органи місцевого самоврядування
  • через колективні договори й угоди та інші локальні нормативні акти.

Окрім того, за пп. 5.3.6. Галузевої угоди на 2016-2020 роки недопустима ініціатива органів місцевого самоврядування укладати в односторонньому порядку трудовий договір у формі контракту з керівниками загальноосвітніх навчальних закладів комунальної форми.

Зауважте!

У проекті Закону про освіту, який очікують ухвалити влітку, вказано: «Щодо керівників закладів освіти застосовується контрактна форма трудового договору».

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль

Зареєструймо наші взаємини!

І я Вам подарую цілий світ освіти:
  • допомагатиму розв’язати робочі завдання
  • запрошуватиму на освітні заходи
  • сповіщатиму про новини
Портал «Педрада»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
Реєстрація за хвилину!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль