Чи обов’язково дотримуватися послідовності у присвоєнні кваліфікаційних категорій

6625

Запитання

Педагогічний працівник має стаж педагогічної роботи у дошкільному навчальному закладі 30 років, з яких останні 18 років — на посаді вихователя-методиста. У 2000 році цьому працівникові за результатами атестації на посаді вихователя-методиста присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», на відповідність якій його атестовано ще двічі. 20.07.2010 педагогічний працівник перейшов працювати на посаду методиста з дошкільної освіти у районний відділ освіти, де йому встановлено кваліфікаційну категорію «спеціаліст». У квітні 2012 року за результатами атестації на посаді методиста йому — з огляду на послідовність у присвоєнні кваліфікаційних категорій — присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії». Чи доречно настільки дотримуватися послідовності у присвоєнні кваліфікаційних категорій?

Відповідь

Визначення порядку збереження кваліфікаційних категорій у зв’язку з переходом педагогічних працівників з однієї посади на іншу хоча і врегульовано Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 № 930 (далі — Типове положення), але не належить до компетенції атестаційних комісій.

Повноваження розв’язувати такі питання мають лише керівники навчальних закладів (органів управління освітою), які фактично визначають порядок оплати праці педагогічних працівників, яким присвоєно кваліфікаційні категорії, під час їх переходу на інші посади.

Як визначено пунктом 4.7 Типового положення присвоєння кваліфікаційних категорій за результатами атестації здійснюється послідовно. Однак наразі врегульоване питання щодо збереження кваліфікаційних категорій за педагогічними працівниками, які переходять на посади методистів. Так, згідно з пунктом 3.27 Типового положення, за педагогічними працівниками, які переходять на посади методистів, зберігаються присвоєні попередньою атестацією кваліфікаційні категорії. Атестація таких працівників здійснюється не пізніше ніж через два роки після переходу на посаду методиста. Ця норма застосовна лише до працівників, які перейшли на посади методистів після набрання чинності Типовим положенням, тобто після 30.12.2010.

Але з огляду на те, що працівник має великий стаж педагогічної роботи, здобув високу кваліфікацію (у зв’язку з чим йому й запропонували посаду методиста районного відділу освіти), раніше йому присвоювали кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», а також з огляду на пункт 3.27 Типового положення, атестаційна комісія могла прийняти рішення про присвоєння такому працівникові кваліфікаційної категорії, не дотримуючись послідовності у їх присвоєнні.



Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу



© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І користуйтеся матеріалами порталу «Педрада»!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль

Зареєструймо наші взаємини!

І я Вам подарую цілий світ освіти:
  • допомагатиму розв’язати робочі завдання
  • запрошуватиму на освітні заходи
  • сповіщатиму про новини
Портал «Педрада»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
Для реєстрації потрібно лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль