Хто оплачує медогляди працівників опорної школи в ОТГ

13 червня 2017
1417
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Відділ освіти об’єднаної територіальної громади відмовляється оплачувати обов’язковий періодичний медичний огляд працівників. Аргументують, нібито немає нормативних підстав для цього, тож працівники мають проходити медогляд за власні кошти. Як урегульоване це питання в законодавстві?

Відповідь

Обов’язкові періодичні медичні огляди працівників навчальних закладів оплачує роботодавець. Крапка.

А окремі підстави такі.

Пункт 2 Порядку проведення обов​​'язкових профілактичних медичних оглядів та видачі особистих медичних книжок, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2001 № 559:

  • обов’язкові медичні огляди проводяться за рахунок роботодавців.

Про це вийшло не одне роз’яснення, зокрема й від ЦК Профспілки працівників освіти і науки України.

Окрім того, в новій Галузевій угоді на 2016-2020 роки МОН України бере на себе зобов’язання забезпечити:

пп. 7.1.10

  • контроль за своєчасним проведенням безоплатно первинних та періодичних медичних оглядів працівників навчальних закладів, установ, організацій і підприємств галузі освіти з необхідними лабораторними дослідженнями згідно зі:

– ст. 17 Закону України «Про охорону праці»

– постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2001 № 559 «Про затвердження переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним медичним оглядам, порядку проведення цих оглядів та видачі особистих медичних книжок»

пп. 8.1.10

  • вирішення питання щодо:

– проведення обов’язкових щорічних безоплатних медичних оглядів працівників закладів освіти і науки, студентів, аспірантів, докторантів, які навчаються за денною формою навчання, учнів професійно-технічних навчальних закладів

– придбання медичних книжок нового зразка

Чи є роботодавцем орган управління освітою ОТГ, якщо саме він приймає на роботу педагогічних працівників, зокрема й директора опорної школи?