Яка тривалість робочого часу старшої медсестри дошкільного закладу?

4 липня 2017
10564
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Якою є норма робочого часу старшої медичної сестри дошкільного навчального закладу на день?

Відповідь

Норми робочого часу медичних працівників визначені наказом МОЗ України «Про затвердження норм робочого часу для працівників закладів та установ охорони здоров’я» від 25.05.2006 № 319.

Для лікарів та середнього медичного персоналу з базовою та неповною вищою медичною освітою (за винятком тих, хто працює у шкідливих умовах праці) дитячих будинків, шкіл, дитячих садків (ясел), ліцеїв, коледжів, інших закладів та установ освіти норма робочого часу на тиждень — 38,5 год. (п. 1 пп. 1 наказу).

Тобто протягом дня старша медсестра працюватиме на посадовий оклад залежно від робочого тижня в ДНЗ:

  • 5-денного — по 7,7 год. (38,5 год. × 5 дн.)
  • 6-денного — по 6,42 год. (38,5 год. × 6 дн.).

Варто враховувати, що за Типовими штатними нормативами для дошкільних навчальних закладів кількість штатних одиниць посади старшої медсестри залежить від кількості груп.

Приміром, якщо в ДНЗ одна-дві групи, то обсяг роботи старшої медсестри зменшується вдвічі — до 19,25 год./тиждень.

Якщо ж старша медична сестра працюватиме на 1,5 ставки (8–12 груп), то тривалість роботи:

  • тижнева — 57,75 год. (38,5 год. × 1,5)
  • денна за 5-денного робочого тижня — 11,55 год. (57,75 год. ÷ 5 дн.).

Обов’язкова умова щодо роботи на 1,5 ставки: режим роботи закладу має відповідати тривалості щоденної роботи старшої медичної сестри з урахуванням перерви на обід.