Чи можна застосовувати у школі вказівки як різновид розпорядчих документів

14 липня 2017
122
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Вказівка є розпорядчим чи інформаційним документом?

Відповідь

До видового складу розпорядчих документів належать:

  • накази
  • розпорядження
  • постанови
  • рішення.

Вибір виду документів, призначених для документування розпорядчої діяльності, здійснюють відповідно до рівня органу управління або влади, компетенції посадової особи, усталеного порядку прийняття управлінських рішень (на підставі єдиноначальності або колегіальності).

В установчих документах (статутах, положеннях) здебільшого зазначають види розпорядчих документів, які має право видавати певне підприємство, окрема установа, організація.

Згідно з нормативно-правовими актами вказівка не є розпорядчим документом. Типові види документів, які застосовують в Україні, включено до Переліку типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затвердженого наказом Мін’юсту України від 12.04.2012 № 578/5.

У зазначеному Переліку слово «вказівка» вжито як синонім до «інструкція» або «рекомендація». Наприклад, методичні вказівки та рекомендації; вказівки, інструкції про порядок розробки й погодження норм, нормативів; вказівки та завдання делегаціям тощо.

Отже, вказівка належить до довідково-­інформаційних, а не до розпорядчих документів.