Чи попереджати старшу медсестру про скасування доплати за суміщення

120

Запитання

Старша медична сестра отримує доплату до посадового окладу за суміщення посади медичної сестри. У наказі про суміщення посад не зазначено строку виконання додаткової роботи. Чи має керівник дошкільного навчального закладу попередити старшу медичну сестру про скасування доплати у зв’язку з прийняттям на вакантну посаду медичної сестри нового працівника?

Відповідь

Суміщення професій чи посад — це виконання поряд з основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткової роботи за іншою професією (посадою) на тому самому підприємстві, в установі, організації протягом установленої законодавством тривалості робочого дня.

Суміщення професій (посад) можливе лише за згодою працівника та за наявності відповідної вакансії. Угоду про суміщення між працівником і роботодавцем може бути укладено як на визначений, так і на невизначений строк.

Цю угоду оформлюють наказом, що є підставою для встановлення доплати, передбаченої статтею 105 Кодексу законів про працю України (КЗпП).

Підпунктом «а» підпункту 3 пункту 4 наказу МОН України «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 № 557 передбачено доплату в розмірі до 50% посадового окладу (ставки заробітної плати) за виконання обов’язків за іншою професією (посадою) на умовах суміщення.

Скасування суміщення професій (посад) є зміною в організації виробництва та праці, а отже, істотною зміною умов праці. Тому, з огляду на норми статті 32 КЗпП, керівник ДНЗ має:

  • видати наказ
  • попередити працівника не пізніше ніж за два місяці до дати скасування роботи за суміщенням.

Натомість попереджати працівника не було б потреби у разі визначення в наказі про суміщення конкретного строку виконання додаткової роботи за посадою медичної сестри.

Керівник дошкільного закладу має право прийняти на вакантну посаду нового працівника і скасувати доплату старшій медичній сестрі за суміщення посади медичної сестри, але обов’язково попередивши її про це у строк згідно з законодавством.

Яка максимальна тривалість відпустки старшої медичної сестри дошкільного закладу



Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Скачати листівки

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу



© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І користуйтеся матеріалами порталу «Педрада»!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль

Із новим навчальним роком!

Щоб привітати освітян:

• перейдіть до розділу «1 Вересня»

• скачайте вітальні листівки безплатно

Даруймо одне одному святковий настрій — і буде нам щастя!

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль