text
Педрада

Якщо батьки не повідомили про алергію у дитини

  • 20 липня 2017
  • 88

Запитання

Під час вступу до дошкільного навчального закладу батьки дитини не повідомили працівників закладу про те, що в дівчинки алергія на сонце. Це призвело до виникнення проблемної ситуації. Чи зобов’язані батьки повідомляти про стан здоров’я дитини?

Відповідь

Під час прийняття дітей до ДНЗ батьки надають визначений перелік документів, зокрема й медичну довідку про стан здоров’я дитини з висновком лікаря про те, що дитина може відвідувати дошкільний заклад.

Це по-перше.

По-друге,

що про відповідальність батьків каже законодавство:

  • батьки несуть основну відповідальність за виховання і розвиток дитини
  • ст. 18 Конвенції про права дитини
  • батьки зобов’язані піклуватися про здоров’я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток
  • передача дитини на виховання іншим особам не звільняє батьків від обов’язку батьківського піклування щодо неї
  • батьківські права не можуть здійснюватися всупереч інтересам дитини, а ухилення батьків від виконання батьківських обов’язків є підставою для покладення на них відповідальності, встановленої законом
  • ст. 150, 155 Сімейного кодексу України
  • сім’я зобов’язана сприяти здобуттю дитиною освіти в дошкільних та інших навчальних закладах або забезпечити дошкільну освіту в сім’ї відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти
  • батьки несуть відповідальність перед суспільством і державою за розвиток, виховання і навчання дітей, а також збереження їхнього життя, здоров’я, людської гідності
  • ст. 8 ЗУ «Про дошкільну освіту»

Законодавство України дає підстави притягнути батьків до юридичної відповідальності за невиконання або неналежне виконання обов’язків, як-от:

  • адміністративна
  • ст. 184 «Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей» Кодексу України про адміністративні правопорушення
  • сімейно-правова
  • ст. 164 «Підстави позбавлення батьківських прав» Сімейного кодексу України
  • кримінальна
  • ст. 135 «Залишення в небезпеці»
  • ст. 136 «Ненадання допомоги особі, яка перебуває в небезпечному для життя стані»
  • ст. 166 «Злісне невиконання обов’язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування» Кримінального кодексу України

Отже, надання неповної, недостовірної інформації про стан здоров’я дитини її законними представниками, може бути розцінене як невиконання батьківських обов’язків.

Тобто за законом батьків можна притягнути до адміністративної, сімейно-правової або кримінальної відповідальності. За законом...

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль

Зареєструймо наші взаємини!

І я Вам подарую цілий світ освіти:
  • допомагатиму розв’язати робочі завдання
  • запрошуватиму на освітні заходи
  • сповіщатиму про новини

Портал «Педрада»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
Реєстрація за хвилину!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль