Чи присвоять 2-гу кваліфікаційну категорію музичному керівникові після вузу

21 липня 2017
5147
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Музичний керівник після здобуття вищої освіти працює в дошкільному навчальному закладі п’ятий рік. Чи може він претендувати на присвоєння за результатами атестації кваліфікаційної категорії «спеціаліст другої категорії»?

Відповідь

Атестація педагогічних працівників полягає у визначенні їхньої відповідності:

а) посаді, яку вони обіймають

б) рівню кваліфікації.

За результатами атестації:

  • присвоюють кваліфікаційні категорії
  • відтак установлюють тарифні розряди, на основі яких обчислюють розміри оплати праці.

Порядок та умови атестації визначені Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників.

Згідно з пунктом 4.1 Типового положення атестацію на відповідність займаній посаді з присвоєнням кваліфікаційних категорій проводять щодо музичних керівників дошкільних навчальних закладів, які мають:

  • повну вищу музично-педагогічну освіту
  • дві освіти:

– неповну вищу або базову музичну

– повну вищу педагогічну освіту за іншим фахом.

За результатами атестації присвоюють кваліфікаційні категорії:

  • «спеціаліст»
  • «спеціаліст другої категорії»
  • «спеціаліст першої категорії»
  • «спеціаліст вищої категорії».

Кваліфікаційні категорії за результатами атестації зазвичай присвоюють послідовно.

Оскільки випускникам вищих навчальних закладів, які отримали повну вищу освіту, при прийомі на роботу встановлюють кваліфікаційну категорію «спеціаліст» (п. 4.3 Типового положення), то під час чергової атестації музичному керівникові можуть присвоїти кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії».

Умови присвоєння — відповідність вимогам пункту 4.4 Типового положення.

Відповідь на запитання

Педагогічний працівник після закінчення вищого навчального закладу рік працює вихователем дошкільного навчального закладу. Через який період йому можна присвоїти кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії» та коли він має пройти підвищення кваліфікації?