Чи зберігається педагогічне звання «вихователь-методист» у разі переходу на посаду вихователя-методиста

384

Запитання

Вихователю дошкільного навчального закладу у 2015 році присвоєне педагогічне звання «вихователь-методист». У 2016 році його переведено на посаду вихователя-методиста. Чи зберігається раніше присвоєне педагогічне звання у зв’язку з переходом на іншу посаду?

Відповідь

Згідно з пунктом 3.27 Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 06.09.2010 № 930 (далі — Типове положення), за педагогічними працівниками, які переходять на посади вихователів-­методистів, зберігаються присвоєні попередньою атестацією кваліфікаційні категорії.

Атестація таких працівників здійснюється не пізніше ніж через два роки після переходу на посаду методиста або вихователя-методиста.

Відповідно до частини другої статті 32 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001 № 2628-ІІІ за результатами атестації педагогічним працівникам дошкільного навчального закладу, які обіймають посаду вихователя-методиста, може бути присвоєне педагогічне звання «старший вихователь».

Згідно з пунктом 24 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженою наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102, підвищення ставок заробітної плати за звання, присвоєні за наслідками атестації, здійснюється лише за період роботи на посадах, на яких були присвоєні відповідні звання.

У випадках переходу працівника з одного закладу до іншого на однакові посади або на посади, які відповідають профілю предмету, дисципліни, що викладається, доплата за звання зберігається до чергової атестації.

Отже, педагогічне звання «вихователь-методист», присвоєне працівникові на посаді вихователя, не зберігається у випадку його переходу на посаду вихователя-методиста, оскільки в такому разі зберігається лише присвоєна за результатами попередньої атестації кваліфікаційна категорія. До того ж педагогічному працівникові на посаді вихователя-методиста за результатами атестації може бути присвоєне лише педагогічне звання «старший вихователь» за умови відповідності вимогам, встановленими пунктами 5.3 та (або) 5.4 Типового положення.



Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Складаємо наказ: 5 хвилин і готово» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Організація харчування дітей у дошкільних навчальних закладах»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу

Розсилка



© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах

Отримайте ключики від усіх дверей!

Для реєстрації потрібна лише хвилинка, а скільки потім користі...

Адже під рукою:

• найсвіжіші новини освітньої сфери

• поради для безпомилкової роботи

• шпаргалки для скачування

• нормативні документи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

Витратіть на реєстрацію лише 57 секунд і отримайте доступ до:

форм та зразків для скачування
✓ актуальних статей від редакції
✓ докладних відповідей на складні робочі ситуації
✓ найсвіжіших новин галузі
нормативних документів



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль