Як бути з договорами закупівель школи, яку приєднано до опорної

28 липня 2017
402
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Наприкінці 2016 року загальноосвітній навчальний заклад уклав договори закупівлі, які продовжено на 2017 рік. Нещодавно цей заклад перетворений на філію опорної школи. Як працювати за такими договорами, якщо юридичну особу ліквідовано?

Відповідь

Процедури реорганізації суб’єктів господарювання передбачені ст. 104–110 Господарського кодексу України.

Злиття, приєднання, поділ та перетворення навчального закладу як юридичної особи відбуваються згідно з рішенням його засновника.

Філія опорної школи втрачає статус юридичної особи внаслідок приєднання.

За такої реорганізації майно, права та обов'язки юридичних осіб переходять до правонаступників (ст. 104 ГКУ).

Отже, у випадку приєднання ЗНЗ до опорної школи все майно, права та обов’язки (зобов’язання) за договорами переходять до новоствореної юридичної особи — правонаступника. Тому опорна школа як нова юридична особа перебирає на себе права та обов’язки, зокрема й зобов’язання за договором, укладеним у результаті процедури закупівлі.

З огляду на це необхідно зробити три кроки:

  • звернутися до контрагентів, з якими у 2016 році були продовжені договори про закупівлю
  • повідомити про зміни у реквізитах однієї зі сторін договорів
  • надіслати контрагентам документальне підтвердження, на підставі якого відбулося приєднання.

Під час закупівлі обов’язкової ділової документації для загальноосвітніх навчальних закладів за бюджетні кошти зауважують, чи має учасник торгів свідоцтво про визнання відповідності