Скільки учнів має бути в інклюзивному класі

11 серпня 2017
8896
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Яким нормативним актом визначено кількість учнів в інклюзивному класі?

Відповідь

Це Порядок організації інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах, затв. постановою КМУ від 15.08.2011 № 872. У його пункті 8 зазначено, що аби забезпечити ефективність навчально-виховного процесу в інклюзивному класі має бути <20 учнів.

Однак Кабмін постановою від 09.08.2017 № 588 уніс зміни до Порядку. Його пункт 8 викладено у новій редакції:

«Для забезпечення ефективності навчально-виховного процесу у класі з інклюзивним навчанням кількість учнів з особливими освітніми потребами становить:

  • одна — три дитини із числа дітей:

– з порушеннями опорно-рухового апарату

– з затримкою психічного розвитку

– зі зниженим зором чи слухом

– з легкими інтелектуальними порушеннями тощо

  • не більш як двоє дітей із числа дітей:

– сліпих

– глухих

– з тяжкими порушеннями мовлення, у тому числі з дислексією, розладами спектра аутизму, іншими складними порушеннями розвитку (порушеннями слуху, зору, опорно-рухового апарату в поєднанні з інтелектуальними порушеннями чи затримкою психічного розвитку) або тих, що пересуваються на візках.»

Як бачимо, цифру «20» з Порядку виключено.