Чи можна інструктору з фізкультури з неповною вищою освітою присвоїти звання «вихователь-­методист»

7 вересня 2017
577
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

Запитання

Чи має право інструктор з фізкультури дошкільного навчального закладу, який має неповну вищу освіту, на присвоєння педагогічного звання «вихователь­методист»?

Відповідь

З метою удосконалення процесу атестації педагогічних працівників наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 20 грудня 2011 р. № 1473 внесено зміни до Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 6 жовтня 2010 р. № 930 (далі — Типове положення).

Пунктом 5.2 Типового положення визначено, що педагогічне звання «вихователь­методист» може присвоюватися музичним керівникам та інструкторам з фізкультури дошкільних навчальних закладів.

Відповідно до пункту 5.4 Типового положення інструкторам з фізкультури дошкільних навчальних закладів, які мають базову або неповну вищу педагогічну освіту, може присвоюватися педагогічне звання «вихователь­методист», якщо стаж їхньої педагогічної діяльності становить не менш як 8 років та якщо вони мають найвищий тарифний розряд.

Слід звернути увагу, що педагогічне звання присвоюється за поданням керівника або педагогічної ради навчального закладу атестаційною комісією районного відділу освіти (атестаційна комісія
ІІ рівня) педагогічним працівникам, які здійснюють науково­методичну і науково­дослідну діяльність, мають власні методичні розробки, які пройшли апробацію та схвалені науково­методичними установами або професійними об’єднаннями викладачів вищих навчальних закладів І­ІІ рівня акредитації, закладів післядипломної освіти.

Справи керівника у жовтні: що проконтролювати