Чи змінювати статут загальноосвітнього навчального закладу

3684

Запитання

У новому Законі про освіту термін «загальноосвітній навчальний заклад» замінено на «заклад загальної середньої освіти». Чи необхідно вносити зміни до установчих документів (статутів) закладів?

Відповідь

МОН України в листі «Щодо нагальних питань впровадження Закону України “Про освіту”» від 13.10.2017 № 1/9-554 зауважує на тому, що:

  • терміни «навчальний заклад» і «заклад освіти» є ідентичними
  • в усіх офіційних документах — наказах, положеннях, статутах, листах тощо — необхідно використовувати нову термінологію відповідно до нового Закону про освіту
  • до узгодження установчих документів закладів освіти із галузевими Законами тимчасова термінологічна розбіжність не має створювати перешкод для реалізації відповідних положень законодавства, прав осіб на освіту чи діяльності закладів освіти.

Статут закладу освіти — документ, обо’язковий для розміщення на веб-сторінці закладу

На адаптацію установчих документів до нової термінології ЗУ «Про освіту» від 05.09.2017 № 2145-VIII дано строк 5 років — до 28.09.2022. Тож засновники мають час привести установчі документи (статути) закладів освіти у відповідність із новим Законом.

Зауважте!

Внесення змін до установчого документа юридичної особи оформляється шляхом викладення його в новій редакції (п. 11 ч. 1 ст. 15 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань»).

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Книжкова полиця

«Відкриваємо інклюзивний клас» від журналу «Практика управління закладом освіти»

Електронна книга «Медіаактивний навчальний заклад»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу


© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль

Зареєструймо наші взаємини!

І я Вам подарую цілий світ освіти:
  • допомагатиму розв’язати робочі завдання
  • запрошуватиму на освітні заходи
  • сповіщатиму про новини
Портал «Педрада»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
Для реєстрації потрібно лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль