Ведення гуртка вихователем: бажання чи обов’язок?

3 листопада 2016
424
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи має право адміністрація дошкільного закладу зобов’язувати вихователів систематично на добровільних засадах вести гуртки?

Відповідь

Зобов’язувати — ні. Це порушення конституційного принципу, за яким людина має право заробляти собі на життя працею, яку вона вільно обирає або на яку вільно погоджується (стаття 43 Конституції України).

Примусове залучення педагогів до керівництва гуртковою роботою ставить їх у нерівні умови з тими колегами, які мають менше педагогічне навантаження за той самий робочий час і за ту саму заробітну плату.

Аналіз виконання функцій, які здійснює вихователь відповідно до змісту організації освітнього процесу, свідчить про те, що весь його робочий час за умов сумлінного ставлення до своїх обов’язків займає проведення основних форм освітньої роботи з дітьми та участь у методичній роботі дошкільного закладу.

Зверніть увагу

В умовах групового приміщення проводити гурткову роботу з одними дітьми і не залучати інших — неможливо. Гурткове заняття перетворюється на фронтальне без належного забезпечення дітей необхідними посібниками та матеріалами у межах теми.

Вирішувати проблемні питання, пов’язані з залученням педагогів до організації гурткової роботи, важливо індивідуально у кожному конкретному дошкільному закладі.

Не можна формувати в закладі дошкільної освіти гуртки лише для звітування перед управліннями про діяльність гуртків та збільшення балів під час атестації дошкільного закладу.

За матеріалом Ірини РОМАНЮК, 
методиста Миколаївського науково­-методичного центру,
ж. «Вихователь-методист дошкільного закладу»

Справи керівника у жовтні: що проконтролювати