За академічні чи астрономічні години оплачують працю вчителя

26 жовтня 2017
4868
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Запитання читача: «Як оплачують працю вчителя-«предметника» — за академічні чи астрономічні години? А цьому ж учителю, якого призначили класним керівником?»

Відповідь

Щоб відповісти на це запитання щодо оплати праці вчителя, достатньо скористатися Інструкцією про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затв. наказом МОН України від 15.04.1993 № 102.

У її підпункті «а» пункту 64 зазначено:

За академічні чи астрономічні години оплачують працю вчителяЯкі прогнози про підвищення зарплати вчителів на 2018 рік

Конкретна ж відповідь на запитання — в абзаці, що після підпункту «з»:

  • ставки заробітної плати педагогічних працівників, перелічених у підпунктах «а»–«з», установлюють, виходячи із затрат робочого часу в астрономічних годинах (60 хв.).

Короткі перерви між уроками, заняттями, лекціями є робочим часом педагогічного працівника.

Те саме стосувалося б і обов’язків класного керівника. Але різниця та, що за виконання обов’язків класного керівника установлюють доплату.

Чи зобов’язаний класний керівник перебувати з учнями в класі під час перерви

Справи керівника у жовтні: що проконтролювати