text
Педрада

Коли можна відкрити інклюзивну групу

  • 18 грудня 2017
  • 2277

Запитання

Якщо заклад дошкільної освіти відвідує одна дитина з особливими освітніми потребами, чи можна відкрити інклюзивну групу? Скільки штатних одиниць посади асистента вихователя ввести?

Відповідь

Так, інклюзивну групу можна відкрити за наявності однієї дитини з особливими освітніми потребами.

Наповнюваність інклюзивної групи до 15 осіб, із них — 1-3 дитини з особливими освітніми потребами, зокрема з інвалідністю (п. 8 Порядку комплектування інклюзивних груп у дошкільних начальних закладах, затв. наказом МОН від 06.02.2015 № 104/52).

Посаду асистента вихователя у штати вводять із розрахунку одна штатна одиниця на одну групу (п. 10 розділ ІІІ наказу МОН «Про затвердження Типових штатних нормативів дошкільних навчальних закладів» від 04.11.2010 № 1055).

Із відповіді Інни ЛУЦЕНКО,
наукового співробітника лабораторії проблем інклюзивної освіти
Інституту спеціальної педагогіки НАПН України

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!

Зареєструймо наші взаємини!

І я Вам подарую цілий світ освіти:
  • допомагатиму розв’язати робочі завдання
  • запрошуватиму на освітні заходи
  • сповіщатиму про новини

Портал «Педрада»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
Реєстрація за хвилину!