Чому вища захворюваність у переповнених групах

3 січня 2018
468
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи правда, що в групах закладів дошкільної освіти, укомплектованих понад норму, вища захворюваність?

Відповідь

Так, у тісному груповому приміщенні захворюваність вища.

Справи керівника у жовтні: що проконтролювати

Велика кількість дітей у групі негативно позначається на їхньому здоров’ї та самопочутті. Відвідування закладу дошкільної освіти для них — стрес.

До кінця дня одні фізично та психологічно втомлюються, інші — стають гіперактивними та роздратованими. Це знижує захисні сили дитячого організму. Тож діти частіше хворіють на гострі інфекційні захворювання дихальних шляхів. А що більше дітей, то більше різноманітних вірусів і бактерій. І поки всі не перехворіють наявними у кожного захворюваннями, рівень захворюваності не зменшиться.

Як обчислюють рівень захворюваності дітей у дошкільному закладі за рік

У зимовий період надмірна кількість дітей у віковій групі в комплексі з опаленням зумовлює перегрівання повітря в груповому приміщенні. А дошкільники чутливі до змін показників мікроклімату, тому й частіше хворіють.

Переповненість груп зумовлює гіподинамію та гіпоксію в дітей, а це — розвиток ожиріння, цукрового діабету, захворювань серцево-судинної системи. Тож дедалі частіше лікарі-педіатри переводять дітей із II в III групу здоров’я.

Окрім того, у переповнених групах майже неможливо дотримуватися правил особистої гігієни як дітям, так і персоналу закладу дошкільної освіти. Це зумовлює спалахи інфекційних захворювань з переважним ураженням шлунково-кишкового тракту.