Хто погоджує примірне двотижневе меню

9 січня 2018
2652
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Державну санітарно-епідеміологічну службу України реорганізували. Який орган державної влади погоджує тепер примірні двотижневі меню закладів дошкільної освіти?

Відповідь

Відповідальні особи закладів дошкільної освіти та суб’єкти господарювання, які надають послуги з організації харчування в таких закладах, зобов’язані погоджувати примірні двотижневі меню з територіальними органами Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба).

Попередньо примірне двотижневе меню має затвердити керівник закладу дошкільної освіти (п. 19 Порядку організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах, затвердженого наказом МОЗ, МОН від 01.06.2005 № 242/329).

Держпродспоживслужбу утворили на виконання постанови КМУ «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» від 10.09.2014 № 442 та приєднали до неї Державну санітарно-епідеміологічну службу України. Тож тепер саме Держпродспоживслужба реалізує державну політику в галузі санітарного законодавства (пп. 1 п. 3 Положення про Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, затвердженого постановою КМУ від 02.09.2015 № 667).

Свої повноваження вона здійснює безпосередньо та через територіальні органи.

Справи керівника у жовтні: що проконтролювати

З відповіді Тетяни СОМОВОЇ,
головного спеціаліста відділу санітарно-епідеміологічного нагляду та організації розслідування спалахів Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів,
ж. «Медична сестра дошкільного закладу»