Чи можна присвоїти педагогічне звання одночасно з кваліфікаційною категорію

17 січня 2018
3359
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи можна присвоювати педагогічне звання «вчитель-методист» одночасно із присвоєнням кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії»?

Відповідь

Так, педагогічне звання «вчитель-методист» можна присвоювати одночасно з кваліфікаційною категорією «спеціаліст вищої категорії».

Справи керівника у жовтні: що проконтролювати

Ті, хто заперечують таку можливість, посилаються на пункт 5.2 Типового положення про атестацію педагогічних працівників. У ньому визначено, що педагогічні звання присвоюють педагогічним працівникам, які мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії».

Тлумачення виходить таке, начебто присвоєння педагогічного звання може бути ініційоване як мінімум під час наступної атестації.

З позицій логіки це можна сприймати як:

  • умовну ймовірність або імплікацію про присвоєння педагогічного звання залежно від попередньо отриманої певної кваліфікаційної категорії
  • розв’язок завдань із досягнення цілей різного рівня, відповідно до яких досягнення однієї цілі є умовою досягнення іншої.

Та все ж, хоч ці цілі різного рівня, за певних умов вони можуть бути досягнуті одночасно.