Скільки штатних одиниць вихователів у двогруповому дошкільному закладі

7 лютого 2018
3097
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Двогруповий дошкільний навчальний заклад працює з 9-годинним режимом роботи за 5-денного робочого тижня. Згідно з Типовими штатними нормативами дошкільних закладів за такого режиму роботи кількість штатних одиниць вихователів з розрахунку на одну групу становить 1,55 (на дві групи — 3,10 штатних одиниць). Проте централізована бухгалтерія вважає, що у штатному розписі має бути 2,5 штатних одиниць вихователів, оскільки у одно- та двогрупових дошкільних навчальних закладах завідувач має відпрацьовувати з дітьми у групі 3 години на день, тобто виконувати роботу 0,6 штатної одиниці посади вихователя. Чи правильно це?

Відповідь

Приміткою 3 до пункту 11 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти установлено, що до посадових окладів завідуючих дошкільними навчальними закладами з одною-двома групами (крім закладів (груп) з цілодобовим перебуванням дітей) включено оплату за ведення виховної роботи з дітьми в групі протягом 3 год./день.

Аналогічна норма виписана у пункті 4 Типових штатних нормативів дошкільних навчальних закладів.

Посаду вихователя вводять у штати дошкільних закладів з розрахунку на одну групу залежно від режиму їх роботи.

У закладах, які працюють 5 днів на тиждень з 9-годинним режимом дня, передбачено 1,55 штатної одиниці посади вихователя на одну групу.

Наказом Міністерства освіти СРСР «Про затвердження Типових штатів дошкільних закладів» від 31.12.1971 № 103, який втратив чинність згідно з наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України «Про втрату чинності деяких наказів» від 05.07.2012 № 784, передбачалося під час визначення кількості посад вихователів враховувати, що до посадових окладів завідувачів дитячими садками, яслами-садками з одною-двома групами включено оплату за ведення виховної роботи з дітьми в групі протягом 3 год./день.

Але Типовими штатними нормативами, що введені в дію з 01.01.2011, таких обмежень не встановлено. Передбачено лише, що у штатні одиниці вихователів враховано час для передачі зміни вихователями (20 хв. кожного дня).

Отже, введення до штатного розпису двогрупового дошкільного навчального закладу 3,10 штатної одиниці посади вихователя є цілком правомірним.

Однак при складанні графіка роботи та встановленні відповідно до нього педагогічного навантаження конкретному вихователеві доцільно виходити з фактичного часу роботи з урахуванням того, що завідувач дошкільного закладу має відпрацювати щодня по 3 години у групі з дітьми, а на передачу зміни відводиться 20 хв. (або 0,33 год.) кожного дня.

З відповіді Антоніни КЛИМЕНКО,
начальника управління соціально-економічного захисту

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України

Справи керівника у жовтні: що проконтролювати