Чи можна призначати директорів шкіл за конкурсом

13 лютого 2018
1254
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи можна вже призначати керівників комунальних закладів загальної середньої освіти за результатами конкурсного відбору, опираючись статтю 26 Закону України «Про загальну середню освіту»?

Відповідь

Ні, проведення конкурсу на посаду керівника закладу загальної середньої освіти поки що неможливе.

Необхідно, щоб затвердили типове Положення про конкурс на посаду керівника державного, комунального закладу загальної середньої освіти. На його основі засновники закладів освіти розроблятимуть локальні положення про конкурс.

У цих положеннях врегулюють питання про склад конкурсних комісій, зокрема щодо представництва громадських об’єднань керівників закладів загальної середньої освіти відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

У листі МОН «Щодо нагальних питань впровадження Закону України «Про освіту» від 13.10.2017 № 1/9-554 йдеться про те, що тимчасова відсутність затвердженого типового положення не зупиняє дію норми Закону. Однак листи, інструкції, методичні рекомендації, інші документи органів виконавчої влади, крім наказів, зареєстрованих Мін’юстом, та документів, що регулюють внутрішню діяльність органу, не є нормативно-правовими актами і не можуть встановлювати правові норми (частина друга п. 2 ст. 2 Закону про освіту).

Тому передчасне обрання за конкурсом керівників закладів загальної середньої освіти може призвести до порушення їхніх трудових прав та до звернень у судові інстанції.

Справи керівника у жовтні: що проконтролювати