Чи можна призначати директорів шкіл за конкурсом

907

Запитання

Чи можна вже призначати керівників комунальних закладів загальної середньої освіти за результатами конкурсного відбору, опираючись статтю 26 Закону України «Про загальну середню освіту»?

Відповідь

Ні, проведення конкурсу на посаду керівника закладу загальної середньої освіти поки що неможливе.

Необхідно, щоб затвердили типове Положення про конкурс на посаду керівника державного, комунального закладу загальної середньої освіти. На його основі засновники закладів освіти розроблятимуть локальні положення про конкурс.

У цих положеннях врегулюють питання про склад конкурсних комісій, зокрема щодо представництва громадських об’єднань керівників закладів загальної середньої освіти відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

У листі МОН «Щодо нагальних питань впровадження Закону України «Про освіту» від 13.10.2017 № 1/9-554 йдеться про те, що тимчасова відсутність затвердженого типового положення не зупиняє дію норми Закону. Однак листи, інструкції, методичні рекомендації, інші документи органів виконавчої влади, крім наказів, зареєстрованих Мін’юстом, та документів, що регулюють внутрішню діяльність органу, не є нормативно-правовими актами і не можуть встановлювати правові норми (частина друга п. 2 ст. 2 Закону про освіту).

Тому передчасне обрання за конкурсом керівників закладів загальної середньої освіти може призвести до порушення їхніх трудових прав та до звернень у судові інстанції.

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Книжкова полиця

«Відкриваємо інклюзивний клас» від журналу «Практика управління закладом освіти»

Електронна книга «Медіаактивний навчальний заклад»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу


© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль

Зареєструймо наші взаємини!

І я Вам подарую цілий світ освіти:
  • допомагатиму розв’язати робочі завдання
  • запрошуватиму на освітні заходи
  • сповіщатиму про новини
Портал «Педрада»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
Для реєстрації потрібно лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль