Як організувати дієтичне харчування в ЗДО загального типу

6 квітня 2018
2267
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Відповідно до яких нормативних документів організовувати дієтичне харчування в закладі дошкільної освіти загального типу? І чи обов’язково це робити?

Відповідь

Дієтичне харчування можна організовувати в закладах будь-якого типу. Підстава для цього — призначення лікаря закладу або відповідного профілю закладу охорони здоровʼя.

Дієтичне харчування зазвичай призначають дітям, які часто і тривало хворіють, або мають хронічні захворювання, зокрема в період їх загострення (п. 3.1 гл. 3 Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах).

Якщо в закладі зʼявляються такі діти, сестра медична або особа, яка відповідає за організацію харчування:

При цьому враховує рекомендації Інструкції щодо вибору продуктів та страв для різних дієт.

У картці-розкладі слід зазначити, що страва призначена для дієтичного харчування.

Дієтичне харчування передбачає зміну технології приготування страв. Їх тушкують, варять, протирають. Для дітей диспансерної групи прийнятними є дієта № 5, № 7 (з обмеженням солі) та № 8 (п. 3.5 гл. 3 Інструкції).

З відповідей «Післясмак вебінару з організації харчування в закладі дошкільної освіти» Ольги ЧИКАЛО,
головного спеціаліст відділу дошкільної освіти Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)

Зауважте!

Щоб проглянути запис вебінар «Як організувати харчування в дошкільному закладі — не теорія, а практика», достатньо лиш зареєструватися

Е-журнал «Медична сестра дошкільного закладу» можна читати безплатно 3 дні, взявши демо-доступ

Взяти демо-доступ до журналу і читати безплатно 3 дні

Справи керівника у жовтні: що проконтролювати