text
Педрада

Чи має право практичний психолог працювати у двох закладах освіти

  • 14 травня 2018
  • 161

Запитання

Чи може практичний психолог працювати у двох закладах дошкільної освіти: на 0,75 і 0,5 ставки заробітної плати?

Відповідь

Працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачене законодавством, колективним договором або угодою сторін (ст. 21 Кодексу законів про працю України від 10.12.1971 № 322-VIII; КЗпП).

Водночас виконання працівником, окрім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час у тій самій або іншій установі є сумісництвом. Про це йдеться в пункті 1 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, затвердженого наказом Мінпраці України, Мін’юсту України та Мінфіну України від 28.06.1993 № 43 (далі — Положення про роботу за сумісництвом).

Не вважається сумісництвом інша робота, яку виконують у випадках, коли за основним місцем роботи працівник працює неповний робочий день і відповідно до цього отримує неповний посадовий оклад (ставку заробітної плати), якщо оплата його праці за основною та іншою роботах не перевищує повного посадового окладу (ставки заробітної плати) за основним місцем роботи (додаток до Положення про роботу за сумісництвом).

Тому робота на посаді практичного психолога у двох закладах дошкільної освіти, яка виконується в обсязі, що відповідає повній штатній одиниці посади практичного психолога, не вважається сумісництвом.

Натомість робота в іншому закладі дошкільної освіти, яка перевищує повну ставку заробітної плати практичного психолога, вважається сумісництвом. Але заборони на її виконання нормативними актами не встановлено.

Не мають права працювати за сумісництвом, за винятком наукової, викладацької, медичної і творчої діяльності, такі керівні працівники:

  • керівники державних підприємств, установ і організацій
  • їхні заступники
  • керівники структурних підрозділів.

Про це йдеться в постанові КМУ від 03.04.1993 № 245 «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» (п. 4) та у Положенні про роботу за сумісництвом (п. 4).

Посада практичного психолога не належить до керівних посад. Тому працівник може виконувати роботу на 0,75 ставки заробітної плати на посаді практичного психолога в одному дошкільному навчальному закладі та на 0,5 ставки заробітної плати — в другому. Однак із них 0,25 посади в другому закладі вважатимуться сумісництвом. Головне, щоб таку роботу працівник виконував поза межами основного робочого часу з урахуванням режиму роботи обох закладів.

Дізнайтеся також:

Антоніна Клименко, начальник управління соціально-економічного захисту
ЦК Профспілки працівників освіти і науки України

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль

Зареєструймо наші взаємини!

І я Вам подарую цілий світ освіти:
  • допомагатиму розв’язати робочі завдання
  • запрошуватиму на освітні заходи
  • сповіщатиму про новини
Портал «Педрада»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
Реєстрація за хвилину!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль