Телефонуйте 0 800 212 012, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Активуйте подарунковий доступ >

Педрада

Чи можлива повна відпустка за неповний робочий рік для практичного психолога ЗДО

  • 15 травня 2018
  • 130

Запитання

Практичний психолог у жовтні 2017 року звільнився за власним бажанням із загальноосвітнього навчального закладу. З 1 листопада влаштувався на роботу до спеціального дошкільного навчального закладу. Цього літа фахівцеві відмовили в наданні щорічної основної відпустки повної тривалості, мотивуючи це тим, що він не відпрацював повний робочий рік. Відтак дозволили взяти відпустку тривалістю лише 28 календарних днів. Чи правомірна така відмова?

Відповідь

5 акцентів у важливих справах керівника на грудень — лютий

Ніна ОмельяненкоШеф-редактор управлінських видань MCFR Освіта
Упорядкування документів за рік, що минає, — чи не найбільша справа керівника закладу освіти. Виконати її варто у кінці року, бо у січні — нові накази, плани; а в лютому — чергові засідання педради, атестаційної комісії тощо. Допоможемо впоратися з нею — охарактеризуємо основні акценти діяльності керівника взимку.

Педагогічним працівникам закладів освіти щорічні відпустки повної тривалості в перший та наступні робочі роки надають у період літніх канікул незалежно від часу прийняття їх на роботу. Така норма передбачена частиною чотирнадцятою статті 10 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) та пунктом 2 Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам навчальних закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам, затвердженого постановою КМУ від 14.04.1997 № 346 (далі — Порядок № 346). Тривалість щорічних основних відпусток педагогічних працівників за різними посадами визначена в додатку до Порядку № 346.

Умови, передбачені частинами п’ятою та шостою статті 10 Закону про відпустки щодо настання у працівника права на щорічні основну та додаткові відпустки повної тривалості в перший рік роботи після закінчення шести місяців безперервної роботи в установі, а також надання працівникам зазначених щорічних відпусток до закінчення шестимісячного терміну безперервної роботи тривалістю, що визначають пропорційно до відпрацьованого часу, не стосується керівних, педагогічних, науково-педагогічних, наукових працівників та спеціалістів навчальних закладів.

Посада практичного психолога належить до категорії педагогічних працівників, що визначено Переліком посад педагогічних і науково-педагогічних працівників, затвердженим постановою КМУ від 14.06.2000 № 963. Та обставина, що практичний психолог звільнився з попереднього місця роботи за власним бажанням, а не шляхом переведення не має значення під час реалізації його права на отримання щорічної відпустки у перший рік роботи за новим місцем роботи в навчальному закладі в період літніх канікул. Позаяк переведення з одного місця роботи на інше впливає лише на обчислення тривалості робочого року, за який надають відпустку.

Пропорційність тривалості відпустки залежно від робочого року застосовують лише під час звільнення педагогічних працівників. Так, у разі звільнення керівних працівників навчальних закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічних, науково-педагогічних працівників та наукових працівників їм виплачують грошову компенсацію за всі невикористані дні щорічної основної відпустки (п. 6 Порядку № 346).

У разі звільнення працівників, які пропрацювали не менш як 10 місяців, грошову компенсацію виплачують за невикористані ними дні щорічної основної відпустки з розрахунку повної її тривалості. Водночас особам, які до звільнення пропрацювали менше 10 місяців, — пропорційно до відпрацьованого ними часу, тобто з розрахунку тривалості щорічної основної відпустки за кожний відпрацьований місяць 5,6; 4,2 і 2,8 календарних дня за тривалості щорічної основної відпустки відповідно 56, 42 і 28 календарних днів.

Тому щорічну основну відпустку за 2017-2018 робочий рік, який відраховують з листопада 2017 року, тобто з часу прийняття на роботу до спеціального закладу дошкільної освіти, мають надати влітку 2018 року повної тривалості, а саме 56 календарних днів.

Дізнайтеся також:

Олена Морєва, експерт з питань оплати праці та планування, Дніпро

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Зареєструймо наші взаємини!

І я Вам подарую цілий світ освіти:
  • допомагатиму розв’язати робочі завдання
  • запрошуватиму на освітні заходи
  • сповіщатиму про новини

Портал «Педрада»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
Реєстрація за хвилину!
До світу освіти

Характеристика вихователя, який атестується, має сповна охарактеризувати діяльність педагога та її якість. 

Складає характеристику на вихователя директор закладу або ж вихователь-методист.

Щоб полегшити роботу, підготував статтю "Як писати характеристику вихователя до атестації". 

Скачати зразок характеристики 
Головний редактор
Сергій Плахотнюк