Телефонуйте 0 800 212 012, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Активуйте подарунковий доступ >

Педрада

Чи нараховується відпустка практичного психолога за посадою керівника гуртка

  • 15 травня 2018
  • 56

Запитання

Чи потрібно нараховувати відпускні практичному психологу закладу дошкільної освіти, який на умовах погодинної оплати працює керівником гуртка в іншому навчальному закладі, а обсяг гурткової роботи протягом року становить 240 годин на рік?

Відповідь

Закриваємо діловодний рік

Олександр ДенисенкоЗаступник начальника відділу взаємодії з державними органами, інформаційно­-аналітичного забезпечення Державної архівної служби України
Якщо документообіг у закладі освіти незначний, може охопити спокуса створити мінімум справ, запроторивши до кожної документи певного виду. Скажімо, листи — до справи «Листування», накази — до справи «Накази директора». Приваблює і схема зберігати разом заяви, доповідні записки та видані на їх підставі накази. Це просто, для когось — зручно, але неправильно. Щоб ця помилка оминула ваш заклад, вивчіть правила, як групувати документи до справ.

Порядок роботи й оплату праці працівників-сумісників регулює постанова КМУ «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 03.04.1993 № 245 та Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, затверджене наказом Мінпраці України, Мін’юсту України, Мінфіну України від 28.06.1993 № 43 (далі — Положення № 43).

Усі працівники, окрім основної роботи та роботи за сумісництвом, мають право виконувати роботи, які відповідно до чинного законодавства не є сумісництвом (Перелік робіт, які не є сумісництвом, поданий у додатку до Положення № 43; далі — Перелік). До таких робіт, зокрема, належить педагогічна робота з погодинною оплатою праці в обсязі не більш як 240 год. на рік (п. 3 Переліку). Виконують таку роботу в робочий час з дозволу керівника установи без утримання заробітної плати. Це визначено абзацом 4 пункту 12 Переліку.

Тобто практичний психолог може займатися гуртковою роботою в основний робочий час в обсязі не більше 240 год. на рік з погодинною оплатою праці, утім лише за умови, що на це є дозвіл керівника дошкільного закладу за основним місцем роботи.

Гурткову роботу проводять лише в період навчального року.

Працівник може піти у відпустку водночас як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом. Така норма регламентована пунктом 6 частини сьомої статті 10 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) та пунктом 6 Положення № 43. При цьому відпустку повної тривалості педагогічним працівникам надають як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом у перший і наступні робочі роки в період літніх канікул незалежно від часу прийняття їх на роботу (ч. 14 ст. 10 Закону про відпустки).

Тривалість основної щорічної відпустки практичного психолога, тобто за основною займаною посадою, становить 42 календарних дні. Для керівника гуртка незалежно від обсягу годин, відпрацьованих на умовах погодинної оплати, тривалість відпустки також становить 42 календарних дні (Порядок надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам навчальних закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам, затверджений постановою КМУ від 14.04.1997 № 346).

Обчислення середньої заробітної плати для оплати часу відпустки провадять відповідно до норм Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 № 100. Обчислення середньої заробітної плати для нарахування відпускних здійснюють за обома посадами — і практичного психолога, і керівника гуртка, навіть попри те, що працівник працює на умовах погодинної оплати в іншому навчальному закладі і обсяг відпрацьованих гурткових занять становить 240 год. на рік.

Читайте також:

Олена Морєва, експерт з питань оплати праці та планування, Дніпро

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Зареєструймо наші взаємини!

І я Вам подарую цілий світ освіти:
  • допомагатиму розв’язати робочі завдання
  • запрошуватиму на освітні заходи
  • сповіщатиму про новини

Портал «Педрада»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
Реєстрація за хвилину!
До світу освіти

За Законом про освіту кожен ЗЗСО має розробити власну освітню програму.

Щоб довго не шукати, роздобув для Вас зразок освітньої програми.

Скачати зразок освітньої програми 
Головний редактор
Сергій Плахотнюк