Як нараховують підвищення за роботу в спецгрупах ЗДО

5 липня 2018
1965
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Запитання читача: «Я працюю в дитсадку 15 років, маю другу кваліфікаційну категорію, у мене 3 групи загального розвитку і 5 спецгруп. Як нараховуються 20% підвищення за спецгрупи — від окладу чи від 0,63 ставки?»

Відповідь

Підвищення педагогам, які працюють зі спецгрупами закладів дошкільної освіти, нараховують згідно з пунктом 28 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти:

  • на 20% підвищують посадові оклади (ставки заробітної плати) педагогічних працівників у ЗДО (групах) для дітей, які мають вади у фізичному чи розумовому розвитку.

Водночас у ЗДО загального типу, де є групи спеціального призначення (з особливим режимом), оплата праці за підвищеними ставками (окладами) передбачена лише за години роботи в таких групах.

Одначе сторони Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2016–2020 роки рекомендують керівникам закладів встановлювати педагогам, які працюють в інклюзивних групах (наприклад, практичним психологам ЗДО):

Справи керівника у жовтні: що проконтролювати